Dairis Bertāns: Katrs, kurš gāja laukumā, atstāja savus sviedrus, sirdi un dvēseli par Latviju

11/09/2023 18:53
Nokopēts
Dairis Bertāns

Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa finālturnīrā, neskatoties uz lielo attālumu no Latvijas, jutusi mājās palikušo līdzjutēju mīlestību un klātbūtni, pirmdien uzrunā pie Brīvības pieminekļa teica valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

Pirmdienas vakarā vairāki tūkstoši cilvēku Rīgā sagaidījuši Latvijas basketbola valstsvienība, kura debijā pasaules meistarsacīkstēs spēja izcīnīt augsto piekto vietu. “Neskatoties uz attālumu, jutām jūsu mīlestību un klātbūtni. Jau no pašas pirmās dienas jūs mūs iedvesmojāt. Lai arī kāds bija rezultāts, ticu, ka novērtējat to, ko izlase sniedza pretī, pārstāvot valsti,” teica Banki.

Latvijas izlases kapteinis Dairis Bertāns tikmēr teica, ka izlases basketbolisti kā sportisti uzliek visaugstākos mērķus, tāpēc ir sāpīgi, ka nav izdevies izcīnīt medaļas. “Tāpēc galvenokārt šodien šeit esam, lai teiktu jums paldies par atbalstu, kas bija visa turnīra garumā. Tas dzina uz priekšu un mēs to jutām. Redzu, ka visi kopā esam lieli, stipri un vareni. Katrs, kurš gāja laukumā, atstāja savus sviedrus, sirdi un dvēseli par Latviju,” uzsvēra Bertāns.

Lidostā “Rīga” komandu sagaidīja ģimenes locekļi, pēc kā izlase īpašā divstāvu autobusā devās uz Rīgas centru, laukumu pie Brīvības pieminekļa, kur tiek organizēts svinīgs sagaidīšanas pasākums. Pa ceļam no lidostas līdz Brīvības piemineklim sportistus sveica vairāki tūkstoši cilvēku, kas īpašā krāsojuma autobusu sagaidīja ceļa malās. Sagaidītājiem bija līdzi Latvijas karogi un cita atribūtika. Cilvēki sita plaukstas, māja ar rokām un aplaudēja, sagaidot garāmbraucošo autobusu ar izlases dalībniekiem.

Laukumā pie Brīvības pieminekļa autobuss iebrauca no Aspazijas bulvāra, vietām sastopoties ar grūtībām tikt cauri sagaidītāju pūlim, kas skandēja apsveikuma saukļus par godu sportistiem. Laukumā pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, daudzi no viņiem tērpušies izlases kreklos vai līdzīgās drēbēs. Spēlētāji uz skatuvi, kas izvietota pie Brīvības pieminekļa, devušies pa koridoru caur pūli.

Sportistus sagaida arī vairākas valsts amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Rīgas mērs Vilnis Ķirsis un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV). Svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa sākās ar kopīgu Latvijas Valsts himnas dziedāšanu.

TOP notikumi
1
X
2
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.5
9.75
4.57
3.84
1.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām