Dairis Bertāns kļūst par sesto latvieti NBA laukumos (VIDEO)

11/03/2019 21:05

Jau vēstīts, ka naktī uz svētdienu debiju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piedzīvoja aizsargs Dairis Bertāns, kļūstot par sesto latvieti, kurš izgājis laukumā NBA mačā, bet viņa pārstāvētā Ņūorleānas “Pelicans” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, viesos ar rezultātu 116:128 (33:26, 33:39, 20:29, 30:34) piekāpjoties Atlantas “Hawks”.

Bertāns laukumā pavadītajās 6:26 minūtēs (visas pirmajā puslaikā) aizmeta garām vienīgo izpildīto pustālo metienu un punktus neguva, statistikas ailēs atzīmējoties ar vienu rezultatīvu piespēli, vienu piezīmi un +/- rādītāju -4.

Dairis debiju NBA piedzīvoja, laukumā dodoties 7:28 minūtes līdz otrās ceturtdaļas beigām, taču pie iespējas izmantot savu galveno ieroci – metienu no tālās distances – Bertāns tā arī netika, aizmetot garām vienīgo izpildīto pustālo raidījumu pēc Entonija Deivisa veidotā aizsega. Tikmēr aizsardzībā Bertāns pāris epizodēs nesekmīgi nospēlēja pret “Hawks” debitantu Kevinu Huerteru, kurš vispirms trāpīja tālmetienu, neskatoties uz Daira pretestību aizsardzībā, bet vēlāk caurgājienā guva divus punktus ar sodu, izprovocējot latvieti uz noteikumu pārkāpumu.

Atgādinām, ka vecākais no brāļiem Bertāniem, kurš līdz šim pārstāvēja Itālijas čempioni Milānas “Olimpia”, marta sākumā ar “Pelicans” vienojās par līgumu uz šo un nākamo sezonu. Tiesa, par sadarbības turpināšanu arī uz 2019./2020. gada sezonu klubam vēl vasarā būs jāpieņem lēmums.

“Pelicans” ar 30 uzvarām un 39 zaudējumiem Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 12. pozīciju. Pēc spēles Atlantā “pelikāniem” nu priekšā trīs maču sērija savā laukumā, kas sāksies naktī uz trešdienu ar dueli pret līgas vadošo komandu Milvoki “Bucks”.