Dairis Bertāns NBA debitē ar zaudējumu Atlantā pret “Hawks” (VIDEO)

11/03/2019 02:16

Debiju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt piedzīvoja aizsargs Dairis Bertāns, kļūstot par sesto latvieti, kurš izgājis laukumā NBA mačā, bet viņa pārstāvētā Ņūorleānas “Pelicans” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, viesos ar rezultātu 116:128 (33:26, 33:39, 20:29, 30:34) piekāpjoties Atlantas “Hawks”.

Bertāns laukumā pavadītajās 6:26 minūtēs (visas pirmajā puslaikā) aizmeta garām vienīgo izpildīto pustālo metienu un punktus neguva, statistikas ailēs atzīmējoties ar vienu rezultatīvu piespēli, vienu piezīmi un +/- rādītāju -4.

Savainojumu dēļ otro spēli pēc kārtas “Pelicans” palīdzēt nevarēja komandas vadošie aizsargi Drū Holidejs un Ītvons Mūrs, taču ierindā bija kluba lielākā zvaigzne Entonijs Deiviss, kurš sev atvēlētajā 21 minūtē izcēlās ar 15 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, četriem bloķētiem metieniem un četrām kļūdām.

Rezultatīvākie “Pelicans” sastāvā ar gūtiem 23 punktiem bija Džūliuss Rendls un sākumsastāva aizsargs Frenks Džeksons, savukārt “triple-double” sakrāja saspēles vadītājs Elfrids Peitons (15 p. + 10 atl.b. + 10 piesp.). “Hawks” labā 27 punkti Kevinam Huerteram, bet “double-double” ar 23 punktiem un desmit bumbām zem groziem Džonam Kolinsam.

Bertāns debiju NBA piedzīvoja, laukumā dodoties 7:28 minūtes līdz otrās ceturtdaļas beigām, taču pie iespējas izmantot savu galveno ieroci – metienu no tālās distances – Dairis tā arī netika, aizmetot garām vienīgo izpildīto pustālo raidījumu pēc Deivisa veidotā aizsega. Tikmēr aizsardzībā Bertāns pāris epizodēs nesekmīgi nospēlēja pret “Hawks” debitantu Huerteru, kurš vispirms trāpīja tālmetienu, neskatoties uz Daira pretestību aizsardzībā, bet vēlāk caurgājienā guva divus punktus ar sodu, izprovocējot latvieti uz noteikumu pārkāpumu.

Jāatzīmē, ka Huerters otrajā ceturtdaļā bija sevišķi “karsts”, sametot 17 punktus.

Abas komandas jau no spēles pirmajām minūtēm lielu uzsvaru lika uz metieniem trīs punktu vērtībā (visā mačā “Hawks” – 17/37, “Pelicans” – 18/41), bet rezultāts lielāko cīņas daļu auga ļoti līdzīgi, vadībā atrodoties te vienai, te otrai komandai. Mājiniekiem gan izdevās sekmīgāk aizvadīt trešās ceturtdaļas otro daļu, veicot spurtu 12:0 un iekrājot 11 punktu handikapu (94:83). Vairāk nekā desmit punktu pārsvars saglabājās arī noslēdzošās ceturtdaļas ievadā (101:90) un vidū (114:102), bet “Pelicans” tuvāk par sešu punktu atstatumu atlikušajā spēles daļā tā arī nenonāca.

Atgādinām, ka vecākais no brāļiem Bertāniem, kurš līdz šim pārstāvēja Itālijas čempioni Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, marta sākumā ar “Pelicans” vienojās par līgumu uz šo un nākamo sezonu. Tiesa, par sadarbības turpināšanu arī uz 2019./2020. gada sezonu klubam vēl vasarā būs jāpieņem lēmums.

Viens no aizvadītās Eirolīgas sezonas labākajiem tālmetienu izpildītājiem Ņūorleānā ieradās vien pirms pāris dienām, taču jau paguva no rezervistu soliņa (tiesa, ielas drēbēs) noraudzīties savas jaunās komandas maču pret Toronto “Raptors”, kurā “pelikāni”, arī spēlējot bez Deivisa, Holideja un Mūra, piekāpās ar 104:127.

“Pelicans” ar 30 uzvarām un 39 zaudējumiem Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 12. pozīciju. Pēc spēles Atlantā “pelikāniem” nu priekšā trīs maču sērija savā laukumā, kas sāksies naktī uz trešdienu ar dueli pret līgas vadošo komandu Milvoki “Bucks”.