Dalasas žurnālists: Ar atveseļojušos Porziņģi “Mavericks” nākamsezon būs 45-50 uzvaru komanda

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis Foto: Glenn James/NBA.com/Mavs

“The Dallas Morning News” un “SportsDayDFW.com” žurnālists Kevins Šeringtons atbildējis uz vairākiem Dalasas sporta līdzjutēju jautājiem, tostarp pieskaroties arī latvieša Kristapa Porziņģa situācijai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā “Mavericks”.

Jau vēstīts, ka Porziņģis pēc janvāra izskaņā notikušās maiņas starp Dalasas klubu un Ņujorkas „Knicks” turpina kreisā ceļgala krustenisko saišu plīsuma rehabilitācijas procesu un pēdējās nedēļās atsācis pilnvērtīgus treniņus kopā ar pārējiem komandas spēlētājiem. Latviešu zvaigzni gan šosezon laukumā, visticamāk, neredzēsim, un to apstiprināja arī Šeringtons.

“Mark Kjūbans (“Mavericks” īpašnieks – aut.) manam kolēģim Bredam Taunsendam vienā vārdā ir apstiprinājis – nē, Porziņģis nespēlēs. Neredzu jēgu viņam iziet laukumā. Ja vien viņš pats ļoti vēlas. Tādā gadījumā – jā, droši! Jādara viss iespējamais, lai viņš Dalasā justos labi. Abu pušu attiecības vēl pagaidām ir sākuma stadijā. Būtībā maiņas darījums tika veikts, lai vispirms būtu laiks nodibināt ar viņu labas attiecības, jo “Mavs” nemaz nebija to komandu sarakstā, uz kurām viņš vēlējās tikt aizmainīts.”

“”Mavericks” kārtējo vasaru būs augsti mērķi. Tas viss ir apsveicami, taču klubam jābūt vērīgam, lai, piemēram, “medījot” Kevinu Durantu, garām nepaslīd tādi spēlētāji kā Nikola Vučevičs. Viņš varbūt nav pats atlētiskākais “garais”, taču Nikola pilnīgi noteikti spēs gūt punktus groza tuvumā, kā arī palīdzēs cīņā par atlēkušajām bumbām. Teorijā “Mavs” ar Luku Dončiču, Porziņģi un Vučeviču uzbrukumā būtu neapturami. Aizsardzībā būtu problēmas, tomēr ar šiem trim spēlētājiem Dalasai būtu labi pamati nākotnei.”

Šeringtons arī nav pret “Mavs” mērķi atlikušajā sezonas daļā “tankot”, lai palielinātu savas izredzes maijā gaidāmajā drafta loterijā iegūt iespējami augstākas izvēles tiesības.

“Viņiem būs aptuveni deviņus procentus liela iespējamība iegūt pirmo numuru Zionu Viljamsonu. Ja jāizvēlas – es priekšroku dotu deviņu procentu iespējai, nevis nulle procentu. Nākamsezon ar atveseļojušos Porziņģi, jau nelielu pieredzi guvušu Dončiču un kādu brīvo aģentu “Mavs” būtu jābūt komandai ar aptuveni 45-50 uzvarām. Tā nebūs “loterijas komanda” (kas cīnīsies par augstām drafta izvēles tiesībām – aut.).”

“Mavericks” pēdējos desmit mačos spējusi gūt tikai divus panākumus un ar kopējo bilanci 28-40 Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem priekšpēdējo, 14. pozīciju, priekšlaicīgi atvadoties no izredzēm kvalificēties “play-off”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par