Dāmas “laiž” apakšveļā

16/11/2017 10:43
Nokopēts

Jūs, iespējams, neesat dzirdējuši par apakšveļas futbola līgu (Lingerie Football League), bet pagājuši jau vairāk kā desmit gadi kopš šīs līgas izveides. Amerikāņu futbols puskailu sieviešu izpildījumā iegūst arvien lielāku popularitāti, un iekaro fanu sirdis ne tikai ASV, bet arī Austrālijā, Kanādā, Āzijā un pat Eiropā.

Jāsaka gan, ka Lingerie Football League ir iepriekšējais nosaukums, jo pirms četriem gadiem līga izlēma mainīt nosaukumu, pārdēvējot to par Legends Football League. Jāteic gan, ka apakšveļas vārds un tās nozīme šajās aprindās kļuva arvien populārāka. “Šis ir nākamais solis mūsu sporta veida attīstībā,” toreiz sacīja līgas dibinātāja Mišela Mortēza. “Apakšveļas futbola līga ir piesaistījusi mediju milzīgu uzmanību, kas ļauj mums demonstrēt sportu miljoniem cilvēku, taču mēs esam sasnieguši to robežu, kad šis vairs nav tikai šovs, bet jau pilnvērtīgs sporta veids. Turpmākajos gados mēs turpināsim attīstīt futbolu ASV, Austrālijā, Āzijā un arī Eiropā, lai tas kļūtu par visatpazīstamāko amerikāņu futbola formu visa pasaulē. Mēs jūtam, ka uzmanības centrā jābūt sporta veidam un mūsu apbrīnojamiem atlētiem,” uzsvēra līga izveidotāja.

Legends Football League spēles koncepts daudz neatpaliek no klasiskā amerikāņu futbola jeb mums visiem labi zināmā NFL. Jāteic, ka sievietes pirmos soļus šī sporta veida attīstībā spēra tieši NFL mačos, kad starplaikā aizvadīja paraugspēles. Pirmo reizi dāmas par šovu parūpējās 2004. gadā, kad savā starpā tikās Losandželosas “Dream” un Ņujorkas “Euphoria” komandas. Pēc tam radās ideja nodibināt futbola līgu, lai princeses varētu sacensties un atrādīt sevi sezonas griezumā.

Foto: Jeffrey Gamza/LFL

Līgas pirmsākumos dāmas ģērbās līdzīgi kā vīri, velkot mugurā ķiveres, plecu sargus, elkoņu sargus, ceļu sargus, getras vai kompresijas bikses, bet augšdaļu rotāja īsi krekli, tikmēr apakšā bija īsi šorti jeb apakšveļa. Attīstoties daudzām modes tendencēm un pieaugot seksismam, dāmas sāka arvien vairāk sevi izdaiļot. Uz auguma parādījās dažādi teipi, uzlīmes un kompresijas zeķes, bet plecu sargi nosedza vien tikai pašus plecus, krūtis atstājot daļēji piesegtas ar krūšturi.

Klasiskie standarta apspīlētie šorti vai apakšbikses kļuva arvien šaurākas (pikantākas), tādējādi atsedzot lielāku dibena daļu. Ja vēlamies būt vēl tiešāki – liela daļa no viņām spēlē gandrīz stringos, kas patiesībā šim sporta veidam piešķir unikalitāti un neviltotu vīriešu (kas zina, varbūt arī sieviešu) uzmanību.

Iepazīstoties tuvāk ar šo sporta veidu un aplūkojot modes tendences, jāsecina, ka dāmas apzinās, kāds liktenis viņas sagaida spēlēs. Saplēsti krūšturi un norautas apakšbikses ir spēles normāla sastāvdaļa. Nezinu vai par šādu rīcību pretinieces soda, bet spēlētājām tā ir ikdiena, un viņas nepārdzīvo, ka fani pamanīs, piemēram, atsegtu krūtsgalu. Tas ir šovs, lai gan līgas vadītāja mēģināja mūs pārliecināt par pretējo. Kas no šī pasākuma ir ieguvēji? Visi. Līga, televīzijas, skatītāji un arī pašas spēlētājas. Viņas skaitās amatieres un atalgojumu par spēlēšanu nesaņem. Jāpiebilst, ka līgai nav savs naudas katls kā, piemēram, WNBA, kuru uztur NBA. Līga ir neatkarīga. Mortēza gan uzsvēra, ka tuvākajos gados plānots spēlētājas par spēlešanu atalgot. Par fubola popularitāti liecina arī tas, ka Edmontonā bāzēts maksas kanāls ar līgu ir noslēdzis trīs gadu līgumu. Līguma nosacījumi paredz, ka 2019. gadā spēles aizvadīs arī četras komandas no Kanādas. Kopumā līgas spēles tiek piedāvātas aptuveni 200 (!) dažādās televīzijās, starp kurām ir tādi grandi kā “Sky Sports”, “ESPN International” un “Setanta Sports”.

Bet kā jūtas pašas dāmas, izejot laukumā šādā izaicinošā apģērbā? Bijusī softbola spēlētāja, tagadējā Atlantas “Steam” pārstāve Laurana Cīglere saka, ka apakšveļa ir tikai tērps, bet iekšēji meitenes jūtas vienlīdzīgas ar citu sporta veidu pārstāvēm. “Mēs esam īstas sportistes, mums mugurā ir tikai mazāk apģērba nekā citām sievietēm. Patiesībā mēs esam apģērbtas tik pat daudz, cik pludmales volejbolistes vai peldētājas. Ja jūs iedziļinātos, tad saprastu, ka šo sporta veidu spēlē īstas atlētes.”

Nevar nepiekrist. Ikdienā viņas ir meitas, mātes, iespējams, arī vecmāmiņas, biroja darbinieces, fitnesa treneres un citu profesiju pārstāves, bet laukumā pārvēršas par patiesām cīnītājām, kuras nepieciešamības gadījumā gatavas savas pretinieces izģērbt arī kailas.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
5.45
3.95
1.71
11.27
6.92
1.27
2.76
3.65
2.6
1.67
4.36
5.19
1.51
4.76
6.73
1.93
3.93
4.03
1.87
4.2
3.4
2.9
3.1
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām