Dambis: Iepriekšējo sezonu vērtēju ar septiņām ballēm

Oskars Melbārdis un Intars Dambis, sportazinas.com
Oskars Melbārdis un Intars Dambis | Foto: Edijs Pālens/LETA

Pieredzējušais bobsleja stūmējs labas veselības pasargāts, ir gatavs sportista karjeru turpināt līdz pat 2022.gadam, kad Pekinā ir gaidāmas ziemas olimpiskās spēles, sarunā ar laikrakstu “Latvijas Avīze” teica bobslejists.

Dambis, kurš ir 36 gadus vecs, karjeras laikā devies jau uz trim Olimpiādēm, taču nevienām no tām startēt tā arī neizdevās. Vistuvāk stumšanai viņš bija 2010.gadā, taču īsi pirms startiem pilots Jānis Miņins bija spiests gulties zem skalpeļa, lai veiktu apendicīta operāciju. Tāpat Dambis, kā rezervists, devies uz Soču un Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Lielās konkurences dēļ sportists šosezon startēja otrā ešelona sacensībās – Eiropas kausā, bet iepriekš pieredzi bija uzkrājis arī Pasaules kausā.

“Oskara Melbārža atgriešanās [pēc traumas] man tieši palielināja motivāciju,” starts vājākās sacensībās nav mazinājis sportista degsmi. “Ja veselība atļaus, būtu laimīgs startēt līdz Pekinas spēlēm, vēl jau tikai divi gadi palikuši. Tā būtu mana gala stacija, ar tīru sirdsapziņu varētu beigt.”

Arī Dambi iepriekšējos gados mocījuši savainojumi, taču visvairāk par sevi likusi manīt mugura. Nu jau kādu laiku sportists ir vesels un pilnībā gatavs nodoties startiem.

“Šosezon daži smejoties teica: “Kā jaunībā!” Vairāki rezultāti bija tuvu personīgajiem rekordiem,” pauž Dambis. “Jāpiestrādā pie vājajām vietām, tad arī būs mazāk problēmu.”

“Iepriekšējo sezonu vērtēju ar septiņām ballēm.”

Eiropas čempionātā Dambis ar Melbārdi izcīnīja ceturto vietu, savukārt starts četriniekos pasaules čempionātā neizdevās tā, kā cerēts, jo finišēts 12. un 13.vietā.

“Četriniekā mani ielika sānos, kur nekad nebiju stūmis. Tāpat abi Oskari nebija labākajā formā, tāpēc, ierēķinot rezervi, rezultāti ir gana atzīstami,” norāda sportists.

Laikraksts vēsta, ka bobslejisti jau ir atsākuši individuālos treniņus ar vieglu slodzi, taču pirmā kopīgā nometne plānojas jūnijā.

Eiropas kausa kopvērtējumā Dambis palīdzēja Melbārdim iegūt sudrabu divnieku un četrinieku ieskaitē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par