Dāņi nomētā kazahus, taču zaudē pirmajā pārspēlē par palikšanu U20 PČ elitē (VIDEO)

02/01/2019 23:48

Pasaules U20 čempionātā hokejā pirmajā pārspēlē par palikšanu spēcīgāko sabiedrībā Kazahstānas jaunie hokejisti ar rezultātu 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) noturēja uzvaru pār Dānijas vienaudžiem

Abas izlases priekšsacīkstēs pārliecinoši finišēja pēdējās vietās savās apakšgrupās, kazahiem piedzīvojot zaudējumus pret Somiju (0:5), ASV (2:8), Slovākiju (2:11) un Zviedriju (1:4), kamēr dāņi vēl pirms šī mača nebija guvuši nevienus vārtus – zaudējumi pret Kanādu (0:14), Krieviju (0:4), Šveici (0:4) un Čehiju (0:4).

Kazahstānas labā vārtus guva Oļegs Boiko, Jerners Musabajevs, Sajans Danijars un Arturs Gatijatovs, tikmēr Dānijas pirmos trīs vārtus šajā pasaules čempionātā guva Jonass Rondbjergs, Andreass Gruntvigs un Malte Setkovs.

Dāņi šajā mačā kopumā izpildīja vairāk nekā divas reizes vairāk metienu (43-19) un spēles izskaņā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr vēlamo rezultātu tas nedeva, un Kazahstāna nosargāja grūtu panākumu. Par labākajiem spēlētājiem šajā spēlē tika atzīti Danijars un bijušā Latvijas izlases spēlētāja Sergeja Čubara dēls Viktors Čubars.

Kazakhstan vs. Denmark (R1) – 2019 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

Vietu elitē nosargās valstsvienība, kas pirmā gūs divas uzvaras. Nākamā spēle paredzēta piektdien, plkst. 19:00 pēc Latvijas laika.

Vai favorīti U20 Pasaules čempionātu turpinās ar uzvarām?
Kamēr Šveicē norisinājās pasaulē vecākais hokeja turnīrs Špenglera kauss, aizraujoši notikumi Kanādā notiekošajā U20 Pasaules čempionātā. Eksperts Lotārs atskatās uz interesantākajiem mačiem un pats galvenais prognozē ceturtdaļfinālu iznākumus. Vai čempioni apspēlēs somus? Vai Krievija uz Zviedrija turpinās dominēt?