Dānija iemet deviņus vārtus un pazemo Kazahstānu

14/05/2022 15:58
Dānijas hokeja izlase

Zviedrijas vīriešu hokeja izlase sestdien Tamperē pasaules meistarsacīkšu pirmajā spēlē svinēja uzvaru pār Austriju, bet Helsinkos turnīru ar graujošu uzvaru sāka Dānija. Zviedrijas hokejisti ar 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) uzvarēja Austriju.

Trešajā minūtē zviedrus vadībā izvirzīja Jūels Kellmans, bet 17.minūtē pārsvaru dubultoja Makss Frīberjs. 30 sekundes pirms pirmā pārtraukuma vienus vārtus atguva Peters Šneiders. 33.minūtē 3:1 panāca Jūakims Nordstrēms, un līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainījās. Divus rezultativitātes punktus (1+1) spēlē nopelnīja Kellmans, bet vārtos Markuss Hēgberjs atvairīja 19 austriešu metienus. ustrijas izlases vārtsargs Bernards Štarkbaums atvairīja 26 zviedru metienus.

Jau ziņots, ka šajā grupā Latvija ar 1:4 zaudēja ASV, bet Somijas hokejisti ar 5:0 uzvarēja Norvēģiju. Vēl B grupā cīnās Čehija un Lielbritānija. Latvijas izlase plkst.20.20 tiksies ar mājiniekiem somiem.

Tikmēr Helsinkos Dānija ar 9:1 (3:0, 4:0, 2:1) sagrāva Kazahstānu. Jau pirmo četru minūšu un 51 sekundes laikā dāņi panāca 3:0, turpinājumā palielinādami pārsvaru. Četrus vārtus dāņi guva vairākumā. Ar četrām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Markuss Lauridsens, Joahims Blihfelds guva trīs vārtus, bet pa trim rezultativitātes punktiem iekrāja Nikolajs Ēlerss un Matiass Baus (abiem – 0+3).

Vārtos Sebastians Dāms atvairīja 25 Kazahstānas hokejistu metienus. Pretiniekiem vienīgos vārtus 83 sekundes pirms mača beigām mazākumā guva Kirils Savickis. Šajā grupā piektdien Kanāda ar 5:3 uzvarēja Vāciju, bet Slovākija ar 4:2 pieveica Franciju. Vēl A grupā cīnās Šveice un Itālija.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija. 2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisinās no 13. līdz 29.maijam.