Dānija Nāciju līgā pārsteidz Franciju, Velsa un Austrija izlido uz B līgu

25/09/2022 23:54
Dānijas futbola izlase

Dānijas vīriešu futbola izlase svētdien UEFA Nāciju līgas spēlē izcīnīja panākumu, kamēr B līgā nākamajā ciklā spēkus mēros Austrijas un Velsas valstsvienības.

Pirmās apakšgrupas spēlē Dānija savā laukumā ar rezultātu 2:0 (2:0) guva panākumu pār Franciju. 34.minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Kaspers Dolbergs, bet vēl piecas minūtes vēlāk Dānijas pārsvaru dubultoja Andreass Skovs-Olsens.

Citā pirmās grupas mačā Horvātija izbraukumā ar rezultātu 3:1 (1:1) izcīnīja uzvaru pār Austriju, nodrošinot pirmo vietu grupā. Viesu komandai vajadzēja vien sešas minūtes, lai izvirzītos vadībā, kad Austrijas vārtsargu pārspēja Luka Modričs. Horvātijas futbolisti bija vadībā tikai trīs minūtes, jo jau devītajā minūtē 1:1 panāca Kristofs Baumgartners. Savukārt otrajā puslaikā trīs minūšu laikā ar precīziem sitieniem izcēlās Marko Livaja un Dejans Lovrens, panākot horvātiem divu vārtu pārsvaru.

Pirmajā grupā uzvaru ar 13 punktiem izcīnīja Horvātija, kurai ar 12 punktiem sekoja Dānija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņēma Francija, bet Austrijai, kas tika pie četriem punktiem, nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr ceturtajā grupā Nīderlande, spēlējot mājās, ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Beļģiju. Uzvaru nesošos vārtus nīderlandiešu labā guva Virdžils van Dijks, kurš precīzu sitienu izpildīja 73.minūtē.

Otrā ceturtās grupas spēlē Polija viesu lomā ar rezultātu 1:0 (0:0) uzvarēja Velsas izlasi. Pēc tam, kad pirmais puslaiks izpalika bez gūtiem vārtiem, 58.minūtē pirmos vārtu poļu labā guva Karols Šviderskis, kurš īsi pēc gūtajiem vārtiem tika nomainīts.

Ceturtajā grupā pirmajā vietā ierindojās Nīderlande ar 16 izcīnītiem punktiem, kamēr otro vietu ar desmit punktiem izcīnīja Beļģija, kurai sekoja Polija ar septiņiem punktiem. Ceturtajā pozīcijā ar vienu izcīnītu punktu ierindojās Velsa.

Nāciju līgā grupu uzvarētājas nākamajā sezonā nopelna iespēju spēlēt augstākā grupā. Proti, komanda, kas uzvar kādā no C grupām, tiek pie iespējas startēt kādā no B grupām, savukārt B grupu uzvarētājas nākamajā sezonā spēkojas A grupās. C grupas vājākās komandas tiekas izslēgšanas cīņās, lai noskaidrotu divas vienības, kas izkritīs uz D līgu, vietā nākot tās divām spēcīgākajām vienībām.

Nāciju līgas turnīrs norit trešo reizi. Iepriekšējās sezonas finālturnīrs norisinājās pērn oktobrī, Francijai titulcīņā uzvarot Spāniju. Pirmajā sezonā finālturnīru uzņēma Portugāle, mājiniekiem kļūstot par vēsturē pirmajiem UEFA Nāciju līgas čempioniem.