Dānija pārsteidzoši uzveic Somiju (VIDEO)

09/05/2018 23:59
Dānijas hokeja izlase, Sportazinas.com

2018. gada pasaules čempionāta rīkotāja Dānija šovakar pārsteidza līdz šim lieliski spēlējošo Somijas valstsvienību, sagādājot tai pirmo zaudējumu turnīrā.

Pirmajā periodā vārti netika gūti, bet Somijai piederēja iniciatīva. Rezultāts tika atklāts otrā perioda vidū, kad precīzs bija dāņu uzbrucējs Frans Nilsens, kurš izcēlās vairākumā. Tiesa, jau pēc divām minūtēm savu vairākumu realizēja somi, kad precīzs bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs Sebastiāns Aho – 1:1. Dāņus gan perioda noslēgumā vadībā atkal izvirzīja Olivers Bjorkstrands – 2:1.

Somija metās atspēlēt deficītu, taču savu panāca vien nepildas četras minūtes līdz trešā perioda beigām, kad precīzs bija Mikaels Granlunds. Spēles turpinājumā šķita, ka Somija centīsies visu nokārtot pamatlaikā, taču tad muļķīgs noraidījums Teivo Tervanainenam. Dānija šo iespēju izmantoja, vairākumā precīzam esot Niklasam Hardtam.

Pasaules čempionāts, B apakšgrupa.

Dānija – Somija 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) (Frans Nīlsens 1+1, Mikels Bodekers 0+2; Granlunds 1+1)