Dānijas hokeja savienības prezidents: Ja PČ sāktos rīt, mēs uz Baltkrieviju nedotos

Dānijas hokeja izlase
Dānijas hokeja izlase | Foto: Tonni Paibjerg/The Copenhagen Post

Dānijas hokeja savienības prezidents un viens no Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) padomes locekļiem Henriks Bahs-Nīlsens paudis bažas par situāciju Baltkrievijā pirms gaidāmā 2021.gada pasaules hokeja čempionāta, norādot, ka Dānijas izlase neierastos uz Minskā rīkoto grupu turnīru, ja čempionāts sāktos jau tuvāko dienu laikā.

“Ja čempionāts sāktos rīt, mēs uz Baltkrieviju nedotos,” norādīja Nīlsens, kura pārstāvētajai Dānijas hokeja izlasei paredzēta spēkošanās Minskā rīkotajā A grupā ar tādām valstsvienībām kā Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija un Lielbritānija.

“Pašreizējā situācijā, kas pašlaik valda Minskā, neesmu pārliecināts, ka ir iespējams nodrošināt visu turnīra dalībnieku drošību,” viedokli pauda Dānijas hokeja savienības prezidents. “Pasaules čempionāta pārcelšana no Minskas? Tas ir ļoti liela mēroga process. Jāņem vērā daudz parametru. Es ceru, ka lēmums tiks pieņemts mēneša laikā.”

2021.gada pasaules čempionātu nākamgad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

Lemt par 2021.gada pasaules čempionāta turpmāko likteni uzticēts IIHF padomes locekļiem, daži no kuriem iepriekš publiski pauduši savu nostāju jautājumā par izmaiņām čempionāta rīkošanā, iestājoties pret čempionāta spēļu aizvadīšanu Baltkrievijas galvaspilsētā, taču pēdējā federācijas tikšanās noslēdzās bezrezultatīvi.

IIHF prezidents Renē Fāzels iepriekš atklāja, ka federācijai ir nepieciešams ilgāks laiks, lai rastu risinājumu līdz šim nepieredzētā konfliktsituācijā. Fāzels norādīja, ka lēmums nākamā gada čempionāta sakarā netiks pieņemts, kamēr tas patiesi nebūs nepieciešams, uzsvērdams, ka IIHF jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu pasaules čempionāta norisi, taču lēmums šajā sakarā tiks pieņemts soli pa solim.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par