Dankeris Džordans Kilganons: Kristapa Dārgā dankošanas stils ir unikāls

ar iesauku ”Mission possible” ir profesionāls dankeris no Kanādas. Viņš izceļas ne tikai ar savu izcilo bumbas triekšanas no augšas prasmi, bet arī spilgtu vizuālo izskatu. Jau kopš bērnības kanādietis bija apmāts ar dankošanu un, veiksmīgi attīstot sevi šajā nozarē, viņš ātri vien nopelnīja labu reputāciju, pierādot sevi kā vienu no labākajiem dankeriem pasaulē.

Kilganons ir piedalījies simtiem “slam-dunk” konkursos, to starp arī Rīgā notikušajās ”Ghetto Kings of Air” dankošanas sacensībās, kā arī vērienīgajā amerikāņu šovā ”The Dunk King”. Savos sociālajos tīklos Džordans ir sakrājis mijoniem skatījumu un turpina to darīt, pateicoties saviem svaigajiem un sulīgajiem dankiem.

“Sportazinas.com” aprunājās ar dankošanas profesionāli par savas karjeras sākumu, dankošanas industriju un naudu, latvieti Kristapu Dārgo un nākotnes plāniem.

Pastāsti par savu bērnību! Kā tu sāki pievērsties sportam un dankošanai?
Jau būdams mazs puika es biju ļoti aktīvs un spēlēju visdažādākos sporta veidus- basketbolu, volejbolu, beisbolu, badmintonu, nodarbojos ar augstlēkšanu, tāllēkšanu, šķēpmešanu un skriešanu. Ja mēs runājam par dankošanu, tad godīgi sakot, sāku dankot jau uz mazajiem groziem kopš viena gada vecuma.

Kad Tu saprati, ka bumbas triekšana grozā no augšas ir tava kaislība?
Man vienmēr ir paticis triekt bumbu no augšas, esmu to darījis kopš mazotnes, taču nodoties pilnībā dankošanai nolēmu, kad biju 15 gadus vecs, tad arī uzzināju, ka dankošana tika uzskatīta kā atsevišķs sporta veids. Nolēmu izmēģināt spēkus un attīstīt sevi tieši šajā jomā.

Vai atceries savas pašas pirmās dankošanas sacensības?
Ou, jā! Savu pirmo dankošanas konkursu aizvadīju, kad vēl mācījos 12. klasē – tas bija ārkārtīgi jautri, pat neskatoties uz to, ka nespēju izdarīt neko vairāk kā ietriekt grozā vienu sulīgu danku un vienu atmugurisko bumbas triecienu grozā. Es toreiz zaudēju.

Cik bieži dankošanas industrijā parādās jaunie talanti un cik konkurētspējīgs ir šis tirgus? Vai ar dankošanu var nopelnīt?
Dankošanas industrija ir interesanta! Uz doto brīdi tā ir tikai izklaide, tāpēc tu nevari būt vienkārši labs dankeris un pelnīt lielu naudu. Taču līdzko tu esi labākais no labākajiem un sacensībās demonstrē apbrīnojamus dankus – tu vari sākt pelnīt lielu naudu. Tev allaž ir jābūt radošam, jādomā jauni danki, triki, jāfilmē video. Par laimi dankošanas industrija ir daudz attīstītāka kā pirms diviem gadiem, tāpēc šobrīd tas paver plašas iespējas jaunajiem talantiem, kuri patiešām ir lieliski tajā, ko viņi dara. Ir jāatzīmē arī tas, ka sociālie tīkli ir plaša platforma, kur var izpausties- visiem telefonos ir kameras, tāpēc ir daudz vienkāršāk nopublicēt uzreiz video un iegūt auditorijas uzmanību.

Tu esi piedalījies divos slam dunk ”Ghetto Kings of Air” konkursos. Kāds bija tavs pirmais iespaids par šīm sacensībām?
Man sirdī ir atveltīta īpaša vieta šim “Ghetto Games” slam dunk konkursam. Tur es piedzīvoju savu labāko uzstāšanās brīdi, kā arī izcīnīju uzvaru. Nevaru nepieminēt to, ka Rīgā rīkotie konkursi bija kaut kas milzīgs un fantastisks! Atmosfēra, kas tur valda ir vārdiem neizskaidrojama. Kā arī cilvēki, kuri to visu organizē ir lieliski un dara savu darbu visaugstākajā līmenī.

Viens no labākajiem pasaules dankeriem ir latvietis ar kuru kopā esi piedalījies vairākos “slam dunk” konkursos. Kāds bija tavs pirmais iespaids par viņu?
Kristaps noteikti ir viens no maniem favorītiem danku pasaulē. Kad satikāmies pirmo reizi, mēs norunājām visu nakti līdz septiņiem rītā tikai un vienīgi par dankošanu, kamēr pārējie gāja ballēties. Viņa stils ir unikāls lekšanas tehnikas dēļ, tieši tāpēc Kristaps vienmēr izceļas šajos konkursos. Lielisks dankeris, ļoti labs cilvēks un jautrs čalis.

Fanu vidū tu esi atpazīstams ar savu biežo matu krāsu maiņu. Cik bieži tu nododies šīm vizuālajām pārvērtībām?
Man vienmēr ir patikusi zilā matu krāsa ar kuru visbiežāk uzstājos savos danku šovos. Kādu laiciņu staigāju ar brūniem matiem, bet vakar kārtīgi nomocīju savus matus un nokrāsoju tos platīna tonī. Ja tu man jautā, kā es izvēlos savu matu krāsu, tad atbilde ir vienkārša- mani iedvesmo multeņu varonis Goku.

2016. gadā tu trieci bumbu grozā no augšas Nacionālās Basketbola asociācijas Visu Zvaigžņu spēlē gan skatītāju, gan labāko basketbolistu un repera Dreika acu priekšā. Kādas bija tavas sajūtas pēc sava priekšnesuma?
Pēc savas performances es izjutu maksimālu veiksmes brīdi un biju ļoti priecīgs. Man bija dota viena iespēja, viens danks un es to izdarīju! Visas apkārtējo cilvēku reakcijas man nozīmēja ļoti daudz un tās bija īpašas. Tas tiešām bija lieliski!

Kāda bija vissmagākā trauma tava dankera karjerā?
Vistrakākā trauma bija tendinīts- ceļgala audu iekaisums. Tas man liedza nodarboties ar savu sirdslietu aptuveni gadu. Tikai tagad pamazām atkopjos no tā visa. Vienreiz danka laikā lecu pāri mašīnai un atsitu galvu, savukārt citu reizi aizķēru mašīnu, kad lēcu tai pāri un piezemējos uz labās rokas. Vēl joprojām jūtu tā kritiena sekas, bet, pateicoties tam atgadījumam, esmu uztrenējis kreiso roku, tā kā ar manu dankošanas tehniku viss ir kārtībā.

Vai savā brīvajā laikā skatījies NBA spēles?
Šosezon skatījos tikai NBA pusfinālus un finālus, jo turēju īkšķus par savu valsti. Es ar visu sirdi atbalstīju Toronto ”Raptors”.

Kādi ir tavi turpmākie plāni?
Mani nākotnes plāni ir turpināt izdomāt jaunus dankus un trenēties lekt augstāk. Vēlos sasniegt savu maksimālo limitu. Nezinu, kas tas būs par limitu, bet zinu, ka to sasniegšu, jo ļoti smagi strādāju. Ar sajūsmu gaidu kādi būs rezultāti turpmākajos gados.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par