Dardzāna pārstāvētā “Sir Safety” triumfē Itālijas kausa izcīņā

08/03/2022 21:38
Perudžas “Sir Safety”

Vīrieši

Itālijas kausa izcīņā triumfējusi Kristera Dardzāna pārstāvētā Perudžas “Sir Safety”. Sestdien Kazalekio di Reno notiekošajā turnīrā Perudžas klubs pusfinālā ar 3-1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:18) pieveica Pjačencas “Gas Sales Bluenergy”, bet svētdien finālā ar 3-1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:23) apspēlēja Trento “Itas Trentino”. Latvijas volejbolists laukumā nedevās, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Čehijas čempionātā Kristapa Platača pārstāvētā Kladno “Volejbal” pirmdien savā laukumā ar 2-3(25:22, 25:23, 25:14) piekāpās Karlovivaru ČEZ. Platačs laukumā devās pamatsastāvā un otrajā setā tika nomainīts. Viņš guva septiņus punktus, vienu – ar servi. Ar 43 punktiem 21 cīņā Kladno klubs ieņem trešo vietu 12 klubu vidū.

Beļģijā Renāra Paula Jansona pārstāvētā Ālstas “Lindemans” savā laukumā ar 3-0 (25:15, 25:19, 25:20) vinnēja “Waremme” vienību. Renārs laukumā uz maiņu devās trešajā setā, kad rezultāts bija 19:14 par labu uzvarētājiem, un guva divus punktus uzbrukumā. Ar 23 punktiem 14 cīņās “Lindemans” ieņem ceturto vietu astoņu komandu vidū.

Somijas čempionātā trīs uzvaras aizvadītajā nedēļā izcīnīja Kristapa Šmita pārstāvētā Raisio “Loimu”, kas savā laukumā ar 3-1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:19) pieveica čempioni “VaLePa Sastamala Tampere”, pēc tam viesos ar 3-2 (19:25, 21:25, 25:21, 25:18, 15:9) pārspēja Markusa Cielava pārstāvēto Joensū “Karelian Hurmos” un ar 3-0 (25:17, 25:19, 25:23) – Vantā “Ducks”.

Šmits pirmajā cīņā guva 19 punktus, četrus no tiem – ar servi, bet vienu – blokā, dalīdams mača rezultatīvākā spēlētāja laurus. Otrajā mačā viņa kontā 15 punkti, no kuriem viens gūts ar servi, bet trešajā Šmits guva 13 punktus, divus savācot ar servi, vienu – blokā un uzbrūkot ar 59% efektivitāti.

Markusa Cielava pārstāvētā Joensū “Karelian Hurmos” arī otru cīņu savā laukumā zaudēja piecos setos – 2-3 (26:24, 23:25, 18:25, 25:21, 10:15) zaudēja Turku “TuTo”. Cielavs divu latviešu pārstāvēto vienību cīņā guva 13 punktus, vienu sakrādams no serves līnijas, bet otrajā ar 25 punktiem kļuva par rezultatīvāko savā komandā. Pa vienam punktam viņš guva ar servi un blokā, kā arī uzbruka ar 52% efektivitāti. Raisio “Loimu” ar 46 punktiem 28 spēlēs ieņem sesto vietu, bet “Karelian Hurmos” ar 42 punktiem 28 mačos ieņem septīto vietu 11 komandu vidū.

Francijas otrajā spēcīgākajā līgā ProB Atvara Ozoliņa pārstāvētā Frežī AMSL savā laukumā pieveica “Grand Nancy Volley Ball” ar 3-1 (25:22, 21:25, 29:27, 25:15). Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs guva 11 punktus, no kuriem vienu sakrāja blokā. Ar 29 punktiem 18 spēlēs Frežī komanda ieņem piekto vietu 11 komandu vidū.

Šveices čempionātā Edvarta Buivida pārstāvētā Lucernas “Concordia Volley” ar diviem zaudējumiem izbraukumā uzsākusi cīņas par 5.-7. vietu. Ar 1-3 (21:25, 25:17, 22:25, 18:25) tika zaudēts Jonas TSV un ar 1-3 (23:25, 22:25, 27:25, 21:25) – Nēfelsas “biogas”. Edvarts pirmajā mačā guva 20 punktus, trīs punktus gūstot blokā, kā arī uzbruka ar fantastisku 74% efektivitāti un kļuva par spēles rezultatīvāko dalībnieku. Otrajā cīņā viņa kontā tikai astoņi punkti, divus no tiem gūstot ar bloku. Bez punktiem divos mačos Lucernas klubs ieņem trešo vietu triju komandu konkurencē.

Rumānijā Edvīna Skrūdera pārstāvētā Bukarestes “Olimpia Titanii” tika pie četriem punktiem, vispirms viesos ar 2-3 (25:22, 22:25, 25:23, 21:25, 12:15) atzīstot vicelīderes Bukarestes “Steaua” pārākumu, bet pēc tam mājās ar 3-0 (27:25, 25:20, 25:16) pieveicot “CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau”.

Edvīns pirmajā mačā guva septiņus punktus – trīs blokā, pa diviem ar servi un divos uzbrukumos, bet otrajā – sešus punktus – divus blokā, vienu – ar servi un trīs – piecos uzbrukumos. Ar 39 punktiem 22 spēlēs galvaspilsētas klubs ieņem piekto vietu 12 komandu vidū.

Kipras čempionātā Latvijas izlasē spēlējušo cēlāja Jāņa Jansona un otrā tempa uzbrucēja Toma Vanaga pārstāvētā Nikosijas APOEL ceturtdaļfināla spēlē mājās ar 1-3 (10:25, 31:29, 19:25, 22:25) piekāpās Pafas “Pafiakos”. Jansons laukumā bija gandrīz visu spēli, uz rezervistu soliņā nosēžoties vien graujošā pirmā seta beigās, bet Vanags nespēlēja. APOEL sērijā zaudēja ar 0-3.

Sievietes

Čehijas čempionātā Petras Ņečiporukas pārstāvētais Čehijas klubs “Ostrava” savā laukumā ar 3-0 (25:17, 25:21, 25:10) sagrāva “Prerov”. Ņečiporuka guva 12 punktus, no kuriem četrus – ar servi, kļūdama par spēles otru rezultatīvāko spēlētāju. Ar 51 punktu 26 spēlēs “Ostrava” desmit komandu konkurencē pakāpusies uz trešo vietu.

Austrijā Evelīnas Rutkovskas pārstāvētā Zalcburgas PSV VBG mājās ceturtdaļfināla pirmajā spēlē ar 3-0 (25:19, 25:23, 25:20) pārspēja “Tirol”. Latvijas spēlētāja uzsāka spēli un tika nomainīta trešajā setā. Viņa guva piecus punktus astoņos uzbrukumos. Sērijā ar 1-0 vadībā ir Zalcburgas komanda.

Somijas čempionātā cēlājas Elvitas Dolotovas pārstāvētā Huitinenas “Vampula” trijās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru. Vispirms mājās ar 1-3 (19:25, 25:18, 16:25, 19:25) tika zaudēts Pihtipudas “LiigaPloki” un izbraukumā ar 0-3 (17:25, 23:25, 18:25) nācās piekāpties Kūsamo “Polkki”, bet ar 3-0 (25:20, 25:15, 25:22) izdevās pārspēt Rovaniemi “WoVo”. Dolotova pirmajā spēlē guva trīs punktus ar servi un vienu punktu – uzbrukumā, otrajā punktus neguva, bet trešajā viņas kontā viens gūts punkts četros uzbrukumos. Ar 41 punktu 30 spēlēs “Vampula” ieņem septīto vietu 12 komandu konkurencē.