Dārgais un Lasenbergs triumfē “Krastu mača” meistarības konkursos

Basketbolists un 3×3 komandas “Rīga Ghetto Basket” spēlētājs Edgars Lasenbergs sestdien Rīgā pie Kongresu nama triumfēja tradicionālās diennakts basketbola spēles “” meistarības konkursos.

Par šī gada čempionu bumbas triekšanā grozā no augšas jeb “slam-dunk” sacensībās kļuva Dārgais kurš, finālā pārspēja iepriekšējo divu gadu čempionu lietuvieti Gediminu Žitlinski.

Par uzvaru “slam-dunk” konkursā Dārgais saņēma 1400 eiro lielu naudas balvu.

Tikmēr “PATA kokmateriāli” trīs punktu metienu konkursā finālā iekļuva “Rīga Ghetto Basket” 3×3 spēlētāji Edgars Krūmiņš un Lasenbergs, bet trešais konkurents bija Kaspars Vecvagars.

Priekšsacīkstēs veiksmīgākais ar 17 punktiem bija Lasenbergs, kuram par vienu punktu piekāpās Vecvagars, bet Krūmiņš guva 15 punktus. Finālā basketbolisti meta krietni pieticīgāk, un Lasenbergam uzvarai pietika vien ar 12 punktiem.

Arī Lasenbergs par uzvaru nopelnīja 1400 eiro lielu naudas balvu, bet pērn par šī konkursa uzvarētāju kļuva “VEF Rīga” spēlētājs Andris Misters.

“Krastu mačs” šogad jau trešo reizi tiek aizvadīts pie Rīgas Kongresu nama, bet iepriekšējos gadus, spēles norisinājās pie Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātra.

Plkst.15 pirmajā “Krastu mača” desmitās sezonas duelī tiekas “VEF Rīga” pret “Ghetto Family”.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Deviņu gadu laikā, kopš noris turnīrs, kopvērtējumā ar 5:4 vadībā izvirzījušies Daugavas kreisā krasta basketbolisti.

Tradicionāli ik gadu uzvarētāju komanda iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše. Dalība turnīrā ir bez maksas, un katrs dalībnieks saņem unikālu spēles kreklu: kreisais krasts – baltā, bet labais – melnā krāsā. Kreklu dizaina autors arī šogad ir mākslinieks Kristians Brekte.

Kopumā diennakts turnīrs pulcēs teju 500 dalībnieku, tostarp profesionālus basketbolistus, mūziķus, aktierus, politiķus un citu profesiju pārstāvjus, kuriem tuvs ir basketbols. Ik gadu diennakts basketbola turnīru apmeklē desmitiem tūkstošu apmeklētāju – gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi. Organizatori lēš, ka šogad apmeklētāju skaits būs rekordliels.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par