Dārziņš: Ik pa laikam “piezogas” domas, ka varbūt vēl varētu paskraidīt pa kaut kādiem hokeja laukumiem

15/05/2023 13:21
Nokopēts
Lauris Dārziņš, Artis Ābols un Peteri Numelins

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera asistents Lauris Dārziņš pirms pasaules čempionāta spēles pret Čehiju sarunā ar “sportazinas.com” dalījās pārdomās par nākamo pretinieku, valstsvienības problēmām ar rezultativitāti un iespējamo hokejista karjeras atsākšanu.

“Čehi spēlē ļoti organizēti, viņiem ir laba disciplīna. Visi ir uz vienas lapas. Bet ar visu to viņu sistemātiskumu ir bīstami izpildītāji. Vairākums Čehijai ir ļoti jaudīgs, un mums jāsaglabā tā pati disciplīna, kāda bija pret Slovākiju. Nevaram noraidīties, jo čehu vairākums tiešām ir labs. Ja nu gadījumā tomēr sanāk spēlēt mazākumā, tad jācenšas izjaukt viņu iestrādes. Atkārtošos – gatavojamies spēlēt pret ļoti organizētu komandu,” uzsver Dārziņš.

“Esam ieguvuši informāciju no mūsu pirmajām divām spēlēm – kas mums ir izdevies, kas nav. Gribām lielāku produktivitāti uzbrukumā, jācenšas uzspiest pretiniekam savs spēles stils. Ja mēs to izdarīsim, tad būsim kaut kur ātrāki, kaut kur būs vairāk iespēju, pretiniekam kaut kur nāksies pārkāpt noteikumus. Un, ja ir vairākums, tad tas arī ir jārealizē,” saka treneris.

“Protams, ka sāp sirds par to, ka divās spēlēs gūti vieni vārti. Ne tikai man, visiem sāp. Vārtsargi grib visu noķert, aizsargi grib nevienu neielaist [zonā], uzbrucēji grib daudz samest. Pirmajās divās spēlēs tas nav izdevies. Ja mēs gribam atstāt savus vārtus neskartus, tad arī uzbrucējiem labi jānospēlē aizsardzībā. Tajā pašā laikā, ja gribam gūt vārtus, tad arī aizsargiem labi jānospēlē uzbrukumā. Mēģināsim spēlēt tā, lai papildinātu viens otru,” plānu ieskicē bijušais izlases spēlētājs.

“It kā galvā mēs visi saprotam, kas jādara, bet ir arī instinkti,” biežas piespēles metienu vietā skaidro kādreizējais uzbrucējs. “Kad nav pārliecības par to, ko tu dari, tad arī tie instinktu ietekmē pieņem nepareizu lēmumu. Es teiktu tā – varam dot spēlētājam cik vien gribam daudz informācijas, viņš pats var teikt pirms spēles, ka vairāk jāmet pa vārtiem, bet kad pienāks tā epizode, spēlētājam tāpat būs jāuzticas instinktiem. Cenšamies akcentēt, lai pārējie četri spēlētāji bez ripas dodas pie vārtiem, un tad spēlētājs ar ripu jutīs, ka, izdarot metienu, epizode būs vēl bīstamāka. Respektīvi, ļoti svarīga ir to spēlētāju darbība, kuri ir bez ripas – viņiem jādara viss, lai ieliktu pareizajās sliedēs spēlētāju ar ripu. It kā sarežģīti, bet hokejs arī nav vienkāršs.”

Iepriekšējos divos mačos mājinieki vārtus ielaida jau pirmajā minūtē. “Akcentējām uz to uzmanību, un čaļi to paši saprot. Svarīgs ir katra perioda sākums, ne tikai pirmā. Un arī katra perioda beigas. Tas viss ietekmē iniciatīvu, kas mainās spēles gaitā. Periodu sākumi un beigas, kur nu vēl spēles beigas ir svarīgas minūtes, kuras mums nav izdevies nospēlēt kvalitatīvi. Bet ir, kur augt,” pārliecināts Dārziņš.

“Šobrīd ir pasaules čempionāts un dienu no dienas ir jārisina uzdevumi, kuri ir saistīti ar komandas sagatavošanu spēlēm, un domas par karjeras turpināšanu man nav. Bet ja paskatās filozofiski, ir kaut kādas brīvākas dienas, kad uzdodu sev jautājumus, ka varbūt vēl paskraidīt pa kaut kādiem hokeja laukumiem. Katrā ziņā ar izlasi tas lēmums [par aiziešanu] bija pārdomāts, tas jau brieda kādu laiku. Esmu mierā ar savu lēmumu. Runājot par klubu hokeju – nemāku pateikt, ik pa laikam piezogas visādas domas. PČ laikā gan domas ir tikai par izlasi, un kaut kādām blakus lietām vienkārši nav laika.”

Treniņš pirms Čehijas – Ķēniņš dzied, Jaks grūstās, ripa izlido no zonas

Daugaviņš par Dārziņu: Esam draugi, bet hallē pārslēdzos uz to, ka viņš ir treneris

Čehijas uzbrukuma līderis Sedlaks: Latvija laukumā iznāks ļoti uzlādēta, par to nav šaubu

TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
1.98
3.7
3.6
3.7
2.95
2.25
2.37
3.9
2.6
1.12
9.75
19
4.1
3.4
1.9
1.21
7.25
12
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām