Dārziņš izlasei nepievienosies, kamēr nebūs vienojies par jaunu līgumu ar “Dinamo”

Lauris Dārziņš, sportazinas.com
Lauris Dārziņš Foto: Raimonds Volonts/Dinamo Rīga

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Latvijas izlasei, kura uzsākusi gatavošanos gaidāmajam pasaules čempionātam hokejā, vēl nav pievienojies, jo nav noslēdzis līgumu ar klubu.

34 gadus vecais uzbrucējs, kuram aiz muguras veiksmīga sezona, trenējas individuāli, bet ir paudis gatavību šogad izlasei palīdzēt. Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols iepriekš izteicies, ka līgumi ar hokejistiem, kuriem nav kabatā līguma uz nākamo sezonu, tiks apdrošināti, ņemot vērā iepriekšējā kontrakta lielumu.

Dārziņš pēc veiksmīgas sezonas var cerēt uz algas pielikumu, kas nozīmē, ka apdrošināt vēlētos jauno līgumu nevis iepriekšējo.

Aizvadītās sezonas 62 pamatturnīra spēlēs Dārziņš izcēlās ar atzīstamu rezultativitāti – 44 punkti: 18 vārtu guvumi un 26 rezultatīvas piespēles. Punktu ziņā tas ir atkārtots viņa labākais sasniegums KHL: 2010./2011.gada sezonā Lauris izcēlās ar 21 gūtiem vārtiem un 23 rezultatīvām piespēlēm, pēc sezonas sekoja piedāvājums no Kazaņas “Ak Bars”.

Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis sarunā ar LA.lv žurnālistu Ilmāru Stūrišku pavēstījis, ka sarunas starp klubu un hokejista pārstāvjiem tiešām notiek, tomēr izlasei nevajadzētu spēlēt lomu šajā procesā: “Mēs gribam, lai Dārziņš spēlē gan izlasē, gan “Dinamo”, bet līguma noteikumiem jābūt atbilstošiem. Šobrīd iet sarunas, bet izlase jebkurā gadījumā ir kaut kas cits – jebkuram sportistam ir gods un cieņa spēlēt par savu valsti, nav divu domu. Viņam tas nebūtu jāsaista ar “Dinamo”.

Savickis atzina, ka “Dinamo” savās rindās vēlas Lauri redzēt arī nākamajā sezonā, bet šobrīd tiek apspriestas līguma detaļas. “Bez tam spēlēt mājās, būt kopā ar sievu un bērniem – cik tas maksā? Un citi faktori, tie arī jāparēķina. Ne tikai naudā viss mērāms. Dārziņš ir gudrs cilvēks un pareizi izspriedīs,” Rīgas piedāvājuma plusus ieskicēja Savickis.

Ja Dārziņš piekritīs “Dinamo” jau izteiktajam piedāvājumam, tad līgums varētu tikt noslēgts divu nedēļu laikā. “Viņi šobrīd domā,” sacīja Savickis, norādot, ka pārrunas ar diviem citiem iepriekšējās sezonas līderiem Linusu Videlu un Metjū Majoni notiek un vērtējamas kā interesantas.

Izmantotie resursi:
Ilmārs Stūriška, LA.lv

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par