Dārziņš joprojām gaida Hokeja federācijas solīto apdrošināšanas atlīdzību

12/12/2017 13:04

Rīgas “Dinamo” un Latvijas izlases hokejists Lauris Dārziņš pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta sastiepa ceļgala krusteniskās saites. Braucot uz čempionātu, Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols spēlētājiem paziņoja, ka ir sakārtota gan medicīniskā un dzīvības, gan līgumu apdrošināšana. Dārziņš gan piedzīvoja citādu pavērsienu.

Kā vēsta raidījums “Sporta Studija”, pēc izlases galvenā trenera Boba Hārtlija ieteikuma nepieciešamo operāciju Dārziņam veica turpat Vācijā, taču bija skaidrs, ka Laurim bez hokeja būs jāiztiek vismaz pusgads.

Jaunu līgumu ar Rīgas “Dinamo” Dārziņš parakstīja tikai novembrī pēc ilgstošas ārstēšanās. Dalība valstsvienībā viņam izmaksājusi dārgi un viņš neuzskata, ka pavasara notikumiem jau pielikts punkts.

“Nekas vēl nav beidzies un galu galā vēl nav beigusies arī mana rehabilitācija. Es negribu skriet notikumiem pa priekšu. Es zinu, ko teica man un visai komandai un es tikai ceru, ka viss pateiktais tiks cienīts,” izteicās hokejists.

Par notikušo viedoklis bija arī hokeja ekspertam Jānim Matulim: “Laurim par operāciju droši vien samaksās. Tāpat samaksās šo, to citu, taču pēc aptuveniem aprēķiniem viņš ir zaudējis ap 100 tūkstošus eiro.”

Dārziņam tāpat kā lielākajai daļai spēlētāju, kas spēlē KHL vai Eiropas līgās, sezona beidzas jau aprīlī. Ja hokejistam nav ilgtermiņa līguma ar klubu, dalība valstsvienībā bez attiecīgas apdrošināšanas kļūst par risku spēlētāja turpmākajai karjerai. Šogad valstsvienībā pasaules čempionāta laikā no 25 izlases hokejistiem līgumi klubā bija tikai deviņiem.

“Bijām apdrošinājuši visus nelaimes gadījumus – dzīvības apdrošināšanu un veselības apdrošināšanu. Tāpat arī kompensāciju darba nespējas gadījumā tiem spēlētājiem, kuriem bija parakstīti esoši līgumi. Ja šāds līgums nav, tad vienkārši nav ko apdrošināt,” raidījumam “Sporta Studija” pauda LHF prezidents Aigars Kalvītis.

“Sporta Studija” noskaidrojusi, ka atsevišķi brokeri bija gatavi apdrošināt spēlētāju vērtību 50 līdz 70 procentu apmērā no iepriekšējās sezonas līguma summas. Šādu informāciju arī spēlētāji saņēmuši no federācijas vadības.

Pirms treniņnometnes sākumā hokejisti lūdza apdrošināt savu vērtību pēc iepriekšējās sezonas līguma vērtības un saņēma pozitīvu atbildi.

“Spēlētāji lūdza, lai aizvadītās sezonas līgumi tiktu apdrošināti par 70 procentiem un federācijas vadība to apstiprināja. Spēlētājiem vajadzēja vēl prasīt parādīt līgumu ar zīmogiem,” retoriski jautā Matulis.

Dārziņa gadījums met ēnu uz gatavošanos nākamajam pasaules čempionātam. Kalvītis saka, ka līdz pasaules čempionātam vēl jātiek skaidrībā, ko un kā ir iespējams apdrošināt, ja spēlētājam nav līguma.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 13:07

“Celtics” piedzīvo murgu – sezona beigusies vienam no līderiem

Vienam no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” vadošajiem spēlētājiem Džeilenam Braunam traumas dēļ sezona ir beigusies. Uzbrucējam konstatēts kreisās rokas plaukstas locītavas saišu plīsums. Šonedēļ basketbolistam tiks veikta…