Dārziņš: Mums ir biznesa plāns, kā tikt ceturtdaļfinālā, bet nevaram krist eiforijā

11/05/2019 19:47

Latvijas hokeja izlases kapteinis Lauris Dārziņš pēc uzvarēta pasaules čempionāta pirmā mača izteicies, ka valstsvienība izpildījusi pirmo uzdevumu, lai cīnītos par ceturtdaļfinālu.

Jau ziņots, ka mūsējie B grupas pirmajā mačā sestdien ar rezultātu 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) pārliecinoši pārspēja Austrijas valstsvienību.

“Protams, pirmā spēle – lielas emocijas,” pēc mača “Latvijas Televīzijai” sacīja Dārziņš. Austrija ir kvalitatīva komanda, kas aizvadīja labu spēli. Mums ir biznesa plāns, kā tikt ceturtdaļfinālā un viens no punktiem bija uzvarēt pirmo spēli. Spēlēju no maiņas uz maiņu, bet milzīgs prieks, ka trāpīju. Skaidrs, ka vārtus vajag gūt, bet pirms precīzā metiena akmens nebija uz sirds. Metieni 39-18 ir atzīstams rādītājs. Halle bija skaļa un līdzjutēji mūs dzina uz priekšu. Šis ir divu nedēļu maratons un nevaram krist eiforijā.”

Vārtus Latvijas izlases labā guva Rūdolfs Balcers, Dārziņš, Rodrigo Ābols, Gints Meija un Ronalds Ķēniņš, bet Austrijas komandā precīzi bija Mihaels Rafls un Rafaels Herburgers

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar četriem punktiem (1+3) bija Balcers, kamēr katrs pa diviem punktiem sakrāja Teodors Bļugers (0+2), Ķēniņš (1+1) un Dārziņš (1+1). Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukts Kristers Gudļevskis.

Komandas kapteinis Dārziņš Latvijas izlases labā guva tās 400.vārtus pasaules čempionātos.

Latvijas izlase Bratislavā B grupā tiekas ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Savukārt A grupā spēkiem mērojas Slovākijas, Somijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Lielbritānijas, Kanādas un ASV valstsvienības. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Pēdējos divos gados pasaules čempionātā uzvarējusi Zviedrija. Pērn ceturtdaļfinālā Latvijas izlase spēkojās tieši ar zviedriem, taču spraigā cīņā atzina nākamo čempionu pārākumu ar 2:3.

Latvija aizvadītajā čempionātā finišēja astotajā vietā, kas bija otrs augstākais sasniegums pēdējo desmit gadu laikā, jo 2009. gadā Šveicē mūsējie spēja izcīnīt septīto vietu. Pēc tam ne reizi neizdevās izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam šis ir trešais pasaules čempionāts, bet rezultāti ik gadu ir uzlabojušies. 2017. gadā tika izcīnīta desmitā vieta, bet pērn astotā pozīcija.