Dārzniekam un Bota/Plūmes ekipāžai trešā vieta sezonas pirmajās Nāciju kausa sacensībās

Artūrs Dārznieks
Artūrs Dārznieks | Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks un divnieks / piektdien Austrijā šīs sezonas pirmajās Nāciju kausa sacensībās izcīnīja trešo vietu.

Sacensībās uzvaru svinēja mājinieks Niko Gleiršers, kurš finišēja ar laiku 50,076 sekundes. Viņš par 0,365 sekundēm apsteidza savu tautieti Volfgangu Kindlu, bet Dārznieks austrietim zaudēja 0,439 sekundes.

Vēl viens Latvijas pārstāvis Riks Kristens Rozītis no uzvarētāja atpalika 0,529 sekundes, izcīnot sesto vietu.

Savukārt Gints Bērziņš līderim zaudēja teju trīs sekundes un starp 29 braucējiem uzrādīja 27.labāko laiku.

“Nāciju kauss tāpat ir sacensības, tāpēc prieks par mazo medaļiņu pirms sacensībām,” sarunā ar Latvijas Kamaniņu sporta federāciju pauda Dārznieks. “Šis bija labākais brauciens šajā nedēļā, mazas niansītes, protams, bija. Šur tur nedaudz par ātru vai par vēlu, bet nekādas lielas un rupjas kļūdas nepieļāvu. Brauciens kopumā bija labs. Startu vienmēr vajag ātrāku. Rīt jānobrauc divi vēl labāki braucieni.

Tikmēr divnieku sacensībās Latviju pārstāvēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Uzvaru izcīnīja nesen augšstilba kaula lūzumu izdziedējušais austrietis Tomas Štoiss un viņa pārinieks Lorencs Kollers. Uzvarētāji trasi izbrauca 39,641 sekundē, par 0,144 sekundēm apsteidzot tautiešus Janiku Milleru/Arminu Fraušeru.

Latvijas divnieks uzvarētājiem zaudēja 0,316 sekundes un ierindojās trešajā vietā.

Dāmu konkurencē Latviju pārstāvēja vienīgi Sigita Bērziņa.

Starp dāmām ātrākā bija Vācijas pārstāve Natālija Gaizenbergere, kura sacensībās atgriezusies pēc bērna laišanas pasaulē. Viņa finišēja ar laiku 39,916 sekundes, bet tautietes Šaiena Rozentāle un Dajana Eitbergere piekāpās par attiecīgi 0,119 un 0,166 sekundēm.

Bērziņa līderei zaudēja 0,427 sekundes un ierindojās devītajā pozīcijā starp 28 braucējām.

Pagājušajā sezonā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa piecas sievietes, kas pārstāvēja trīs dažādas nācijas, tajā skaitā arī latviete Elīza Tīruma.

Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē pamatsacensībām kvalificējas 18 Nāciju kausa ātrākie sportisti, savukārt divvietīgo ekipāžu konkurencē pamatsacensībām tiek pielaistas visas ekipāžas, ja brauciens tiek finišēts kamanās.

Ņemot vērā pēdējo trīs Pasaules kausa posmu rezultātus, pārējie Latvijas sportisti pamatsacensībām kvalificējās automātiski.

Sestdien un svētdien Insbrukā notiks Pasaules kausa posms. Pasaules kausa pirmajam posmam ir reģistrējušās 22 nācijas. Pasaules kausā piedalīsies sportisti gan no Austrālijas, Argentīnas un Dienvidkorejas, gan no Krievijas, kamēr ASV un Kanādas valstsvienības nepiedalīsies Pasaules kausa posmos līdz pat 2021.gada janvārim Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ.

2020.gadā paredzētajos posmos nepiedalīsies ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Pandēmijas dēļ Pasaules kausa sezona noritēs Eiropā, taču pēdējās sacensības paredzētas Ķīnā.

Turpmākās sacensības notiks trīs Vācijas pilsētās – Altenbergā, Oberhofā un Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra otrajā pusē trasē, taču norises vieta vēl nav zināma, jo Pekinas olimpiskajā trasē sacensības šonedēļ tika atceltas. Sezonas kalendārā gan var būt gaidāmas izmaiņas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par