Vinterbergā atcelti pirmā brauciena rezultāti, Martins Dukurs izmanto iespēju un kļūst par sezonas līderi

07/01/2022 13:11
Martins Dukurs

Pasaules kauss skeletonā vīriešiem

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Vinterbergas trasē Vācijā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa septītā posma sacensībās un kļuva par kopvērtējuma līderi, kamēr Tomass Dukurs bija piektajā vietā.

Martins un Tomass Dukuri pēc pirmā brauciena dalīja otro vietu, 0,26 sekundes zaudējot Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam. Tiesa, pirmā brauciena rezultāti tika atcelti, jo netika ievērots protokols, kas paredz pēc noteikta sportistu skaita tīrīt sniegu.  Vinterbergā piektdien ir neliels sniegs, taču ar to pietika, lai apmierinātu protestu un atceltu pirmā brauciena rezultātus. Tādējādi uzvarētājs posmā tika noskaidrots vienā braucienā, kurā sportisti startēja ar tiem pašiem starta numuriem.

Martins Dukurs trasē devās ar sesto numuru un finišēja 56,36 sekundēs, kļūstot par sacensību līderi vienu sekundes simtdaļu priekšā vācietim Akselam Jungkam. Tomass Dukurs startēja kā desmitais, bet, atšķirībā no pirmā brauciena, viņš piekāpās ne tikai brālim, bet ar arī vāciešiem Jungkam un Aleksandram Gasneram, toties atstāja aiz sevis Kristoferu Grothēru, kurš pirms šī posma bija Pasaules kausa kopvērtējuma līderis. Brāļus Dukurus šķīra 0,21 sekunde.

Pēc Tomasa Dukura nākamais startēja Tretjakovs, kurš pēc pirmā brauciena bija favorīts uz uzvaru. Otrais brauciens krievam nebija tik sekmīgs un viņš finišā Martinam Dukuram zaudēja piecas sekundes simtdaļas, bet Jungkam – četras simtdaļas. Turpinājumā pirmajā sešiniekā ielauzties spēja tikai Sunbins Juns no Dienvidkorejas. Savu 60.uzvaru Pasaules kausā izcīnīja Martins Dukurs, otrais bija Jungks, bet trešais – Tretjakovs. 11 sekundes simtdaļas aiz goda pjedestāla palika Gasners, vēl piecas simtdaļas zaudēja Tomass Dukurs, kurš par trīs simtdaļām pārspēja Junu.

Kā pēc otrā brauciena sarunā ar Latvijas Televīziju stāstīja Latvijas komandas treneris Mihails Arhipovs, protestu pēc pirmā brauciena iesnieguši Vācijas treneri. Ja vairākas valstis būtu pieņēmušas lēmumu boikotēt otro braucienu, Latvijas komanda tam būtu pievienojusies. Pirms pēdējā posma Martinam Dukuram kopvērtējumā ir 1398 punkti, otrais ar 1359 punktiem ir Jungks, bet trešo vietu ar 1347 punktiem ieņem Grothērs. Tomasam Dukuram 1081 punkts dod astoto vietu. Pirms pēdējā posma Martinam Dukuram kopvērtējumā ir 1398 punkti, otrais ar 1359 punktiem ir Jungks, bet trešo vietu ar 1347 punktiem ieņem Grothērs. Tomasam Dukuram 1081 punkts dod astoto vietu.

Pasaules kauss skeletonā sievietēm

Endija Tērauda piektdien Vinterbergas trasē Vācijā Pasaules kausa septītajā posmā skeletonā ieņēma 18.vietu. Tērauda pirmajā braucienā kā priekšpēdējā trasē devās ar 22.numuru un sasniedza 18. labāko rezultātu, no līderes nīderlandietes Kimberlijas Bosas atpaliekot 1,20 sekundes.

Bosa par 0,49 sekundēm apsteidza mājinieci Žaklīni Lellingu un par 0,52 sekundēm – krievieti Jūliju Kanakinu. Ceturtā bija kanādiete Mirela Rahņeva, bet piekto vietu dalīja vāciete Tīna Hermane un krieviete Jeļena Ņikitina. Otro braucienu Tērauda veica krietni labāk, sasniedzot 16.labāko rezultātu, taču augstāk neizdevās pakāpties, ierindojoties 18.vietā. Uzvaru izcīnīja Bosa, svinot savu otro uzvaru. Arī pirmā izcīnīta šosezon Vinterbergā. Viņa gan sasniedza tikai devīto labāko laiku otrajā braucienā, taču finišā sasniedza labāko laiku divu braucienu summā – minūte un 56,04 sekundes.

Otrā, atpaliekot par 0,24 sekundēm, bija Lellinga, trešā – Ņikitina, kura uzvarētājai zaudēja 0,43 sekundes. Ceturto vietu ieņēma Kanakina, piekto – Rahņeva un sesto – itāliete Valentina Margaljo, kura pēc desmitās vietas pirmajā braucienā sasniedza labāko laiku otrajā braucienā.

Kopvērtējuma līdere pēc septiņiem posmiem ar 1390 punktiem ir nīderlandiete Kimberlija Bosa, otrajā vietā ar 1322 punktiem ierindojas Ņikitina, trešajā ar 1292 punktiem – Vācijas sportiste Tīna Hermane, bet austriete Janīne Floka, kura pirms šī posma bija otrā, ir izcīnījusi 1289 punktus un ieņem vietu uzreiz aiz labāko trijnieka. Tērauda ieņem 21.vietu ar izcīnītiem 466 punktiem.

Latvijas pārstāve pirmajos divos posmos, kas notika Īglsas trasē, netika pie otrā brauciena, ierindojoties attiecīgi 22. un 23.pozīcijā. Altenbergā tika izcīnīta 17. un 19.vieta, pa vidu abiem posmiem Vinterbergā – 22.vieta, bet Siguldā viņa ierindojās 21.vietā. Iepriekšējā sezonā Vinterbergā uzvarēja krieviete Jeļena Ņikitina, apsteidzot Hermani un Floku, bet Tērauda ieņēma 19.vietu.

Sestdien notiks sacensības bobslejā divnieku ekipāžām, bet svētdien – četriniekiem. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Nāciju kauss skeletonā

Latvijas kamaniņu braucēji Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis piektdien Siguldā izcīnīja pirmās divas vietas Nāciju kausā, kamēr Elīna Ieva Vītola bija pirmā, Sigita Bērziņa – trešā un Ulla Zirne – astotā, mājiniekiem kvalificējoties Pasaules kausa septītā posma pamatsacensībām. Posms Siguldā ir noslēdzošās kvalifikācijas sacensības, kurās tiks noskaidroti tie kamaniņu sportisti, kuri pārstāvēs Latvijas valstsvienību Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Dārznieks mājas trasi veica 38,350 sekundēs, par 0,041 sekundi pārspējot Rozīti un par 0,068 sekundēm apsteidzot austrieti Reinhardu Egeru. Nāciju kausā piedalījās 38 sportisti. Tikmēr Vītola finišēja 42,353 sekundēs, tikai 0,018 sekundes atpalika krieviete Tatjana Ivanova, bet 0,108 sekundes tautietei zaudēja Bērziņa, kamēr Zirnei bija 0,368 sekunžu deficīts pret uzvarētāju. Arī sieviešu sacensībās piedalījās 38 sportistes.

Dārznieks savu braucienu vērtēja kā gandrīz labu, atzīmējot, ka tas viņam bija labākais šajā nedēļā, kas sportistam neesot bijusi viegla. Vītola secināja, ka pieļāvusi kļūdas 11. un 13.virāžā, kura iebraukusi pārāk ātri. “Pirmajā treniņbraucienā pieļāvu pārāk daudz kļūdu. Uzreiz neieguvu tās sajūtas, kuras gribējās, tāpēc sanāca visu nedēļu mocīties. Bet šodien es teiktu, ka par 80% pārliecība ir atgūta atpakaļ. Viss notiek tā, kā tam jānotiek,” Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) citē Dārznieka teikto. “Varēja būt labāk. Esmu apmierināta ar finiša laiku, bet noteikti varēju nobraukt vēl ātrāk. Svētdien jānobrauc divi labi braucieni. Galvenais daudz neuztraukties,” saka Vītola.

Pamatsacensībās vietu garantējuši Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Andris Šics/Juris Šics un Elīza Tīruma. Kendija Aparode turpina ārstēt pēdas lūzumu un nepiedalīsies arī šajā Pasaules kausa posmā. Sacensībās startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm – 54 sievietes, 52 vīrieši, kā arī 30 divvietīgās ekipāžas.

Mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Eiropas kauss bobslejā

Latvijas pilots Emīls Cipulis ar stūmējiem Ivo Danu Kleinbergu, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi piektdien Austrijas trasē Īglsā ieņēma 16.vietu Eiropas kausa posmā. Divu braucienu summā uzvaru svinēja vācietis Jonass Jannušs, kurš bija ātrākais abos braucienos. Viņš finišēja minūtē un 42,46 sekundēs.

Aiz Jannuša finišēja krievu pilota Alekseja Stuļņeva pilotētais četrinieks, uzvarētājam zaudējot astoņas sekundes simtdaļas, bet trešo vietu 0,1 sekundi aiz Jannuša ieņēma Itālijas pilots Patriks Baumgartners, kurš apsteidza vēl vienu vācu ekipāžu ar pilotu Rihardu Elsneru.

Cipuļa ekipāža pirmajā braucienā uzrādīja 14, otrajā 16. ātrāko laiku un divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 1,42 sekundes. Sacensībās piedalījās 22 četrinieku ekipāžas. Sestdien Īglsā notiks vēl vienas sacensības četriniekiem. Eiropas kauss bobslejā ir otrā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa, un arī tajā piloti krāj punktus Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Piektdien un sestdien turpat Īglsā tiks aizvadītas sacensības četriniekiem.