Dāsnu prēmiju saņēmušais Dukurs dodas pēc trešā panākuma pēc kārtas PK posmā

11/12/2020 08:46

Austrijas pilsētā Insbrukā piektdien gaidāmas Pasaules kausa (PK) šīs sezonas trešās sacensības, kurās uz starta dosies arī vēl neuzvarētais Martins Dukurs, viņa brālis Tomass, kā arī Endija Tērauda.

Pirmie trasē dosies vīri, kuriem pirmais brauciens paredzēts plkst.11.15 pēc Latvijas laika, bet otrais plkst.13. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Pasaules kausa sezona ar diviem posmiem sākās Siguldā, kur abās reizēs nepārspēts bija mājinieks M.Dukurs, kamēr Tomass Dukurs izcīnīja attiecīgi ceturto un otro vietu.

Pirmajās sacensībās M.Dukurs izcīnīja savu 55. uzvaru Pasaules kausa posmos. Insbrukas trase sportistam bijusi īpaši veiksmīga, jo šeit kopumā izcīnītas 13 zelta medaļas, no kurām desmit Pasaules kausa posmos, bet vēl divas Eiropas čempionātā un viena – pasaules čempionātā.

Insbrukas trasē M.Dukurs Pasaules kausa etapos nepārspēts ir jau kopš 2010.gada.

Tikmēr T.Dukurs Insbrukā uz goda pjedestāla stājies trīsreiz, visās Pasaules kausa sacensībās. Viņš bronzas medaļas ieguva 2011., 2013. un 2014.gadā. Pērn Eiropas čempionātā viņš Austrijas trasē samierinājās ar “koka medaļu” jeb ceturto pozīciju.

Šosezon M.Dukuram sīvāko konkurenci bez brāļa izrāda vācietis Aleksandrs Gasners, kurš pirmajā etapā bija dalītā otrajā vietā, bet nedēļu vēlāk bija piektais. Pirmajā posmā otro vietu ar vācieti dalīja viņa tautietis Fēlikss Kaizingers.

Pagājušajā sezonā Insbrukā aiz M.Dukura finišēja viens no pasaules vadošajiem skeletonistiem Sunbins Juns, kurš šosezon Covid-19 pandēmijas dēļ trasē vēl nav devies. Trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, bet T.Dukurs ierindojās 12.vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmikārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Pēc diviem posmiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 450 punktiem ir M.Dukurs, 402 punktus nopelnījis viņa brālis, kamēr vadošo trijnieku ar 394 punktiem noslēdz Gasners.

Tikmēr Tērauda dāmu konkurencē pirmo braucienu aizvadīs plkst.15.15.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laikapstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu augstākās raudzes sacensībās – bronza.

Otrajā posmā viņa ierindojās 11.vietā.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos nepārspēta palikusi austriete Janīna Floka, bet otro un trešo vietu izcīnījusi nīderlandiete Kimberlija Bosa.

Siguldā startēja arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermana (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un viņai ir priekšroka izmantot Latvijai piešķirto vienu kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausiem startēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 450 punktiem ir Floka, par 40 punktiem mazāk ir Bosai, bet vāciete Tīna Hermana ar 368 punktiem aizņem trešo vietu. Tērauda iekrājusi 336 punktus un ierindojas septītajā pozīcijā.

Nedēļas nogalē Insbrukā notiks arī Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…