Daugavietis: Olimpiskais zelts nevar būt pašmērķis, tam ir jābūt kā pievienotai vērtībai

03/02/2024 10:32
Nokopēts
Dāvis Mārtiņš Daugavietis

Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV) sarunā “G03” veidotajā podkāstā “Fleksis” komentējis šī brīža valsts finansējuma piešķiršanu sporta federācijām.

“Mūsu valsts prioritāte ir, lai pēc iespējas vairāk cilvēku būtu veselīgi. Ja pēc iespējas vairāk cilvēki būs veselīgi un nodarbosies ar sportu, tad arī mūsu valsts ekonomikai būs mazāki izdevumi veselības aprūpei, būs vairāk un ilgāk strādāt spējīgi cilvēki. Šajā diemžēl bobslejs šobrīd neierakstās starp prioritāte. Šobrīd mums ir 15 sporta veidi, kuriem ir lielāks finansējums nekā pārējām 70 un vairāk federācijām,” izteicās Daugavietis.

“Ja paskatāmies, tad pirmajās 10 federācijās ir 90% no cilvēkiem, kas valstī nodarbojas ar sportu. Tas nozīmē, ka pārējās, kam arī līdz šim esam devuši daļu no finansējuma ir tikai 10% no visiem, kas valstī sporto. Tā ir visu nodokļu maksātāju nauda un tas ir tas jautājums, kur mēs gribam, lai to iztērē,” norādīja Sporta apakškomisijas vadītājs.

“Jā, mums ir nepieciešamas emocijas un arī olimpiskie čempioni. Zintis [Ekmanis] gan jau man tagad neticēs, bet arī es esmu naktī cēlies Phjončanas OS laikā un skatījies gan bobsleju, gan to, kā Martinam Dukuram nesanāca pēdējais brauciens skeletonā un pārdzīvojis par to,” atklāja Daugavietis. “Bet šis gala produkts olimpiskais zelts mums nevar būt pašmērķis, tam ir jābūt pievienotai vērtībai.”

Čakša LOK bažas par finansējuma nesaņemšanu sauc par pārspīlētām

TOP notikumi
1
X
2
2.45
3.5
2.75
1.83
4
3.6
1.12
7.5
14.5
5
4.2
1.57
2.85
4.1
2.05
1.42
4.2
6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām