Video. Daugaviņa rezultatīva piespēle neglābj “Torpedo” no uzvaras izsēšanas pār “Ņeftehimik”

01/12/2016 21:23

Ņižņekamska (Krievija), 1.dec., LETA. Latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš ceturtdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, bet viņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kur par galveno treneri strādā Pēteris Skudra un viņam asistē Ģirts Ankipāns, cieta dramatisku zaudējumu.

“Torpedo” viesos pamatlaikā nenosargāja uzvaru un pagarinājumā ar 5:6 (3:3, 2:0, 0:2, 0:1) piekāpās Ņižņekamskas “Ņeftehimik”.

Pirmajā periodā katra no komandām atzīmējās ar trim vārtu guvumiem, bet otrajās trešdaļas vidū “Torpedo” pāris minūšu laikā panāca 5:3, piekto vārtu guvumā asistējot Daugaviņam. Tiesa, mājinieki atspēlējās, pakaļdzīšanos vadot Jegoram Milovzorovam, kurš vispirms bija precīzs četras minūtes pirms pamatlaika beigām, bet 5:5 viņš panāca divas sekundes pirms finālsvilpes. Kad līdz pagarinājuma beigām bija palikušas 73 sekundes Kirlis Ļjamins izrāva uzvaru mājiniekiem, tādējādi “Torpedo” cieta zaudējumu ar 5:6.

Daugaviņš šajā spēlē laukumā bija 19 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā viņš izpildīja četrus metienus pa pretinieku vārtiem un uzvarēja piecos no astoņiem iemetieniem.

Daugaviņš šosezon 32 spēlēs guvis septiņus vārtus un atdevis 16 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr pie uzvaras pagarinājumā ceturtdien tika Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku “Jokerit”, kas savā laukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Čeļabinskas “Traktor”, kam svētdien Tallinā būs mačs ar Rīgas “Dinamo”.

Uzvaras vārtus mājiniekiem guva Rasmus Rissanens, kurš bija precīzs 22 sekundes pirms pagarinājuma beigām.

Kulda šim mačam nebija pieteikts.

Šajā sezonā Kulda laukumā devies 27 spēlēs, kurās izcēlies ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.

LETA jau vēstīja, ka latviešu aizsarga Kristapa Sotnieka un vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati “Lada”, ko trenē Artis Ābols, savā laukumā ar 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) pārspēja Maskavas “Spartak”, kur treneru kolektīvā strādā Latvijas speciālists Viktors Ignatjevs, kurš savulaik bija Ābola asistents Rīgas “Dinamo” komandā.

“Lada” komanda tagad izcīnījusi otro uzvaru pēc kārtas, kas seko sāpīgai septiņu zaudējumu sērijai.

“Lada” hokejisti mača vidū nepilnu trīsarpus minūšu laikā guva trīs vārtus, kas beigās atnesa komandai uzvaru. Vispirms vairākumā atzīmējās Ņikita Filatovs, bet pēc tam ar precīziem metieniem atzīmējās arī Viktors Komarovs un Aleksandrs Streļcovs. Trešajā periodā Raiens Stoa vienus vārtus atguva, kas gan “Lada” hokejistiem netraucēja svinēt uzvaru ar 3:1.

Sotnieks šajā spēlē laukumā bija 18 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa pretinieku vārtiem un bloķēja divas ripas.

Tikmēr Masaļskis palika uz rezervistu soliņa, bet “Lada” vārtos Iļja Ježovs atvairīja 23 no 24 pretinieku metieniem.

Sotnieks šosezon 34 spēlēs guvis četrus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt Masaļskis laukumā bijis astoņās cīņās, vidēji spēlē ielaižot 3,77 vārtus un atvairot 86,9% metienu.

LETA jau vēstīja, ka latviešu aizsargs Oskars Bārtulis ceturtdien tika pie liela spēles laika KHL regulārā čempionāta mačā un palīdzēja viņa pārstāvētajai Vladivostokas “Admiral” komandai savā laukumā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pārspēt Čerepovecas “Severstaļ”.

Bārtulis laukumā pavadīja 22 minūtes un 35 sekundes, kas bija otrais ilgākais spēles laiks komandā, pa to laiku veicot vienu metienu pa pretinieku vārtiem un bloķējot vienu sāncenšu raidījumu.

Visi vārti šajā mačā tika gūti otrajā trešdaļā. Vispirms 22.minūtē izcēlās “Admiral” hokejists Dmitrijs Lugins, bet dažas minūtes vēlāk Denisam Ježovam izdevās rezultātu uz tablo līdzsvarot. Panākumu Vladivostokas vienībai nodrošināja Sergejs Barbaševs, kurš no pāris metru attāluma izmantoja teicamu partnera piespēli.

“Admiral” pēdējos četros mačos guvusi trīs uzvaras.

Bārtulis šosezon 31 mačā guvis divus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli, taču pēdējās 15 spēlēs pie rezultativitātes punktiem nav ticis.

Vēl vienā KHL mačā kārtējo uzvaru svinēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, kas ar rezultātu 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) viesos uzveica Ķīnas komandu Pekinas “Kuņluņ Red Star”.

Ar “hat-trick” SKA rindās izcēlās Jevgēņijs Dadonovs.

SKA pēdējās 20 spēlēs tikusi pie 19 uzvarām.

Citā ceturtdienas mačā pie grūta panākuma tika spēcīgā Maskavas CSKA, kas viesos ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pārspēja pieticīgo Habarovskas “Amur”.

Rezultātu 16.minūtē atklāja “Amur” hokejists Vladislavs Ušeņins, tomēr turpinājumā katrā no trešdaļām viesi pa vieniem bezatbildes vārtiem, izceļoties Kirilam Petrovam un Vjačeslavam Osnovinam.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 90 punktiem 36 mačos ir SKA, no kuras astoņus punktus atpaliek Maskavas CSKA, kas turklāt aizvadījusi par divām spēlēm vairāk. Savukārt trešā ar 67 punktiem ir “Torpedo”, kamēr “Jokerit” ar 57 punktiem ir piektā, bet Mārtiņa Karsuma Maskavas “Dinamo” ar 56 punktiem noslēdz pirmo astotnieku.

Savukārt Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” ar 29 punktiem 36 spēlēs starp 14 vienībām ir Rietumu konferences pēdējā vietā, no izslēgšanas turnīra zonas atpaliekot par 27 punktiem.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 77 punktiem 36 mačos ir pašreizējā Gagarina kausa īpašniece Magņitogorskas “Metallurg”, kamēr “Admiral” ar 55 punktiem ir sestā, bet “Lada” ar 44 punktiem ir 12. pozīcijā starp 15 komandām.