Vārtsargam Kalniņam otrā rezultatīvā piespēle šosezon, “Spartak” bez Karsuma zaudē “Barys” (VIDEO)

03/01/2019 20:54

Trešo zaudējumu pēdējās četrās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlēs šovakar piedzīvoja Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Spartak”, kas savā laukumā nespēja noturēt divu vārtu pārsvaru un ar rezultātu 2:3 piekāpās Astanas “Barys”.

Maskavieši, pateicoties Artjoma Voroņina vārtiem un mazākumā un Anatolija Ņikonceva precīzajam metienam vairākumā, mača vidū izvirzījās priekšā ar rezultātu 2:0, tomēr Kazahstānas klubs spēja vēl otrajā periodā samazināt deficītu līdz 1:2, bet 48. minūtē Romans Starčenko jau panāca līdzsvaru 2:2.

Uzvaru nesošie vārti tika gūti 54. minūtē, panākumu “Barys” atnesot aizsargam Darenam Dīcam. Mača izskaņā “Spartak” nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, turklāt nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izraut vismaz papildlaiku mājiniekiem neizdevās.

Kaspars Daugaviņš darbojās “Spartak” pirmajā uzbrucēju virknējumā un uz ledus pavadīja 18:55 minūtes, ar metieniem pa vārtiem neizceļoties un uzvarot divos no pieciem iemetieniem. Kaspara rēķinā šosezon desmit vārti un 17 rezultatīvas piespēles. Tikmēr Mārtiņš Karsums (6+13) šoreiz nebija Maskavas kluba pieteikumā.

“Spartak” ar 50 punktiem 45 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā saglabā piekto pozīciju.

Pie panākuma savu skatītāju priekšā tikusi Helsinku “Jokerit”, kas ar latviešu vārtsargu Jāni Kalniņu laukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) pārspēja Novosibirskas “Sibir”.

27 gadus vecais Kalniņš pirmā perioda septītajā minūtē savā laukuma pusē piespēlēja Aleksam Grantam, kurš lieliskā reidā šķērsoja teju visu laukumu un skaitliskajā vairākumā atklāja mača rezultātu. Tā latviešu vārtsargam bija otrā rezultatīvā piespēle.

Šodienas spēlē Kalniņš arī tika galā ar 19 “Sibir” hokejistu metieniem, vienīgo reizi vārtu ielaižot cīņas 27. minūtē. Jānis pirms šī mača “Jokerit” vienībā šosezon bija aizvadījis 24 spēles, izcīnot 17 uzvaras, kā arī izceļoties ar ļoti augstvērtīgu statistiku – atvairīti 92,9% metienu un ik maču ielaistas 2,08 ripas.

“Jokerit” ar 64 punktiem 44 spēlēs Rietumu konferencēs tabulā atpaliek tikai no abiem līgas grandiem Sanktpēterburgas SKA (68 punkti) un Maskavas CSKA (74).

Citā mačā divu Austrumu konferences vadošo klubu duelī Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” viesos spēja atspēlēties no rezultāta 1:3, tomēr pagarinājumā ar 3:4 atzina Gagarina kausa ieguvējas Kazaņas “Ak Bars” pārākumu. Uzvaras vārtus papildlaika otrajā minūtē guva čehs Jirži Sekāčs.

“Avangard” kā Čerņiševa divīzijas līdere ar 62 punktiem 47 mačos austrumos ieņem otro vietu, kamēr “Ak Bars” ar 68 punktiem ir trešā (otrā vieta Harlamova divīzijā).