Kalniņš un “Jokerit” aptur CSKA, Daugaviņam vārti “Spartak” panākumā

24/10/2019 21:44

Latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Maskavas “Spartak” tika pie svarīga panākuma izbraukumā, apspēlējot Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar trenera asistentu Sandi Ozoliņu – 3:1. Savukārt vārtsarga Jāņa Kalniņa fantastisks sniegums palīdzēja Helsinku “Jokerit” apspēlēt līgas labāko komandu Maskavas CSKA ar 3:0.

Pirmajā periodā “Spartak” nonāca iedzinējos, kad “Torpedo” uzbrucējs Kirils Urakovs mazākumā guva pirmos vārtus spēlē. Viesu atbilde sekoja otrās trešdaļas sākumā, kad Daugaviņš pēc ripas saņemšanas uz zilās līnijas turpināja kustību vārtu virzienā un ar precīzu metienu no zonas vidus panāca 1:1, gūstot savus trešos vārtus šosezon.

Perioda beigās vēl viens “Spartak” uzbrucējs Aleksandrs Hohlačovs realizēja vairākumu, izvirzot vadībā savu komandu – 2:1. 20 sekundes pirms sirēnas Robins Hanzls iemeta ripu jau tukšos mājinieku vārtos – 3:1. Maskavas klubam tā bija desmitā uzvara 22 mačos, kas ļāva vienībai saglabāt sesto pozīciju Rietumos.

Mārtiņš Karsums laukumā pavadītajās 16:30 minūtēs atzīmējās ar diviem metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu un vienu bloķētu metienu. 22 spēlēs uzbrucējs guvis deviņus vārtus un atdevis trīs piespēles. Kaspars Daugaviņš sev atvēlētajās 16:49 minūtēs izdarīja trīs metienus, viens no kuriem sasniedza mērķi. Vienu reizi hokejists stājās ripas ceļā. Tagad Daugaviņam ir trīs vārti un trīs piespēles 20 spēlēs.

Jau ziņots, ka Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā “Spartak” plāno veikt maiņas darījumu. Kā uzzinājis Krievijas medijs “Championat”, Maskavas klubs cer uz Pētera Skudras trenēto Čeļabinskas “Traktor” aizmainīt 31 gadu veco Daugaviņu, bet pretī vēlas iegūt vai nu 27 gadus veco kanādieti Kristianu Tomasu vai arī citu šīs valsts pārstāvi – 28 gadus veco Endrjū Kalofu.  Gan Tomass, gan Kalofs spēlē uzbrucēju pozīcijās.

Par pārsteigumu parūpējās “Jokerit” ar Jāni Kalniņu vārtos, apspēlējot Gagarina kausa ieguvēju un līgas līdervienību Maskavas CSKA ar 3:0. Uzbrukumā savas iespējas izmantoja Saku Menalanens, Jese Joenū un Džons Normans, savukārt par “Jokerit” cietoksni lieliski parūpējās Kalniņš, atvairot visus 29 metienus.

Latvietim tā bija 13. spēle Somijas komandas vārtos šosezon. Iepriekšējos 12 mačos viņš ticis galā ar 91,9% pretinieku metienu, vidēji ielaižot 2,17 vārtus. Panākums neietekmēja situāciju turnīra tabulā, jo “Jokerit” palika septītajā pozīcijā ar desmit uzvarām 19 spēlēs.

Citos mačos Ufas “Salavat Yulaev” papildlaikā apspēlēja Podoļskas “Vityaz” ar 2:1, Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 3:2 overtaimā pārspēja Nursultanas “Barys” ar 3:2, bet Čerepovecas “Severstal” savā laukumā atzina Ņižņekamskas “Neftekhimik” pārākumu, zaudējot papildlaikā ar 1:2.