Daugaviņš aicina būt uzmanīgiem: Cilvēki mirst – tas nav nekāds joks!

Kaspars Daugaviņš, sportazinas.com
Kaspars Daugaviņš | Foto: spartak.ru

Latviešu hokejists , kurš pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Maskavas “Spartak”, intervijā krievu medijam IZ aicinājis cilvēkus būt uzmanīgiem koronavīrusa jeb Covid-19 dēļ.

KHL šobrīd ir vienīgā lielā sporta līga, kas turpina darbību. Pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā basketbola asociācija (), Nacionālā hokeja līga () un UEFA Čempionu līga.

Vakar no dalības KHL izslēgšanas turnīrā atteicās latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit” un Nursultanas “Barys”, kā rezultātā Rietumu un Austrumu konferences finālus bez cīņas sasniedza Sanktpēterburgas SKA un Novosibirskas “Sibir”.

Gan somu, gan kazahu medijos izskanējusi informācija, ka abi klubi gan vēl varētu mainīt savas nostājas un turpināt spēlēt, bet bez līdzjutēju klātbūtnes. Šāda informācija gan ir tikai spekulāciju līmenī.

Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Spartak” pirmajā kārtā ar 2-4 atzina Maskavas “Dynamo” pārākumu. Neilgi pēc tam koronavīrusa dēļ visā pasaulē tika izsludināta trauksme, atcelti neskaitāmi pasākumi un sporta sacensības.

“Man tas nav pārsteigums,” KHL lēmumu spēlēt bez līdzjutējiem komentēja Daugaviņš. “Šobrīd tas notiek visā pasaulē un tā ir nopietna slimība, ar kuru jācīnās. Cilvēki mirst un tas nav nekāds joks. Mums ir jāievēro piesardzība, jo neviens nevēlas saslimt.”

Daugaviņš, kurš šobrīd atrodas Maskavā, vēl nezina, vai drīzumā atgriezīsies Latvijā. “Iespējams, drīzumā došos uz mājām. Man patīk būt mājās, nevis ceļot, taču tagad būs ceļošanas ierobežojumi. Domāju, ka labāk ir būt piesardzīgam, nevis domāt, ka viss tāpat būs kārtībā.”

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēti 30 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām šajā valstī vīrusa dēļ nav. Tikmēr Krievijā oficiāli ir 59 gadījumi, no kuriem astoņas personas ir atveseļojušās.

Vissmagākā situācija ir Ķīnā un Itālijā. Ķīnā ir 80 849 saslimšanas un 3 199 nāves gadījumi, kamēr Itālijā ir 21 157 saslimšanas un 1 441 nāves gadījumi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par