Daugaviņš aizvada rezultatīvāko spēli KHL karjerā, Znaroks un Vītoliņš pārtrauc zaudējumu sēriju

26/09/2020 19:35
Kaspars Daugaviņš un Fjodors Malihins

Fantastisku sniegumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē demonstrēja Maskavas apgabala “Vityaz” latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, kurš cīņā pret Ufas “Salavat Yulaev” izcēlās ar četriem punktiem. Tas gan neglāba viņa pārstāvēto vienību no zaudējuma ar 5:6.

Pirms spēles Ufas klubs saskarās ar visiem zināmo problēmu – Covid-19 dēļ no ierindas izkrita vēl vairāki hokejisti. Pamatsastāva spēlētāju skaits, kuri nevarēja palīdzēt komandai, sasniedza 10, tāpat uz soliņa nebija redzams galvenais treneris Tomijs Lamsa.

“Vityaz” atklāja rezultātu jau trešajā minūtē, kad pēc Daugaviņa un Matiasa Tedenbu piespēlēm precīzs vairākumā bija Džastins Denforts. Perioda turpinājumā Maskavas apgabala klubs realizēja vēl vienu vairākumu un panāca 2:0. Trešdaļas vidū “Salavat Yulaev” pēc Dmitrija Kugriševa vārtu guvuma samazināja deficītu līdz 2:1, perioda beigās Svjatoslavs Grebenšikovs pēc Daugaviņa un Igora Golovkova piespēlēm atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet četras sekundes pirms pārtraukuma Ufa atkal panāca mīnus viens – 3:2.

Otrajā nogrieznī Ufas spēlētājs Rodions Amirovs vairākumā izlīdzināja rezultātu – 3:3, uz ko Daugaviņš atbildēja ar fantastisku metienu arī vairākumā – 4:3. Tiesa, šoreiz “Vityaz” pārsvaru nenoturēja pat minūti, jo Iļja Baranovs guva ceturtos vārtus Ufas labā.

Trešajā periodā “Vityaz” vēl vienu reizi izvirzījās vadībā, atzīmējoties Tedenbu no Denforta un Daugaviņa piespēlēm. Bet arī šoreiz Maskavas apgabala klubs nenoturēja pārsvaru, jo desmit minūtes pirms pamatlaika beigu sirēnas Jevgēņijs Ļisovecs panāca 5:5, savukārt piecas minūtes vēlāk Aleksejs Pustozjorovs iemeta sesto ripu “Vityaz” vārtos – 5:6.

Daugaviņš laukumā pavadītajā 21:21 minūtē izcēlās ar četriem (1+3) rezultativitātes punktiem, četriem metieniem pa vārtiem un vienu bloķēto metienu. Latvietis aizvadīja savu rezultatīvāko spēli KHL karjera, iepriekš uzbrucējs nospēlējis 12 mačus ar trīs rezultativitātes punktiem, kas arī bija viņa rekords.

Deviņās spēlēs Daugaviņš guvis četrus vārtus un atdevis septiņas piespēles.

Vēl vienā mačā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas “Spartak” pārtrauca četru zaudējumu sēriju, pieveicot Habarovskas “Amur” ar 3:1. Lai arī viesi atklāja rezultātu pēc Tomaša Zohornas vārtu guvuma pirmajā trešdaļā, turpinājumā pretinieku cietoksnī ielidoja trīs ripas pēc kārtas.