Daugaviņš diriģē uzbrukumu un atnes komandai uzvaru pret Indraša klubu

26/02/2023 17:14
Kaspars Daugaviņš

Vācija

Šodien Vācijas hokeja līgā (DEL) savstarpējo spēli aizvadīja latviešu pārstāvētās vienības. Šoreiz Kaspars Daugaviņš un Izerlonas “Roosters” ar rezultātu 3:2 apspēlēja Mika Indraša pārstāvēto Švenningenes “Wild Wings”.

Daugaviņš šajā mačā nopelnīja divas rezultatīvas piespēles, asistējot komandas pirmajā un trešajā vārtu guvumā. Jāatzīmē, ka trešos vārtu “Roosters” iemeta vairākumā, kad precīzs bija bijušais Rīgas “Dinamo” leģionārs Emīls Porjē. Tikmēr arī Indrašis bija rezultatīvs, kad atdeva rezultatīvu piespēli “Wild Wings” otrajā precīzajā metienā.

Daugaviņš šosezon kopumā DEL līgā 53 regulārā čempionāta spēles iekrājis 47 (21+26) rezultativitātes punktus, kas viņam dod 12. vietu visas līgas rezultatīvāko hokejistu sarakstā. Savukārt Indrašis 49 pamatturnīra mačos ticis pie 29 (9+20) punktiem.

Turnīra tabula

Čehija

Latvijas hokejists Mārtiņš Dzierkals svētdien Čehijas hokeja ekstralīgas mačā izcēlās ar precīzu metienu, taču tas neglāba viņa un Kristofera Binduļa pārstāvēto Česke Budejovices “Motor” no neveiksmes. “Motor” izbraukumā ar rezultātu 1:5 (1:2, 0:3, 0:0) piekāpās Karlovi Vari “Energie” hokejistiem.

Dzierkals guva viesu komandas vienīgos vārtus, pārspējot pretinieku vārtsargu mača 19.minūtē. Viņš kopā uz ledus bija 19 minūtes un 23 sekundes, no kurām trīs minūtes un trīs sekundes spēlēja vairākumā, un statistikā atzīmējās ar četriem metieniem pa pretinieku vārtiem, sakrājot neitrālu lietderības koeficientu. Bindulis laukumā bija 18 minūtes un 40 sekundes, trīs minūtes un 16 sekundes spēlējot mazākumā, un izpildīja vienu spēka paņēmienu, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Vēl “Mlada Boleslav”, Mārim Bičevskim tiekot pie rezultatīvas piespēles, viesos ar rezultātu 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0)  pēcspēles metienu sērijā uzvarēja “Mountfield” vienību.

Savukārt aizsargu Jāņa Jaka, Kristapa Zīles un Ralfa Freiberga pārstāvētā Litvīnovas “Verva” mājās ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) pārspēja Plzeņas “Škoda”, bet Vītkovices “Ridera”, kuras rindās spēlē Roberts Bukarts, viesos ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Kladno “Rytīrži” ar Kristapu Sotnieku un Oskaru Cibuļski ierindā.

Kārlim Čukstem paliekot ārpus sastāva šim mačam, Tršinecas “Ocelārži” izbraukumā ar rezultātu 2:4 (1:3, 0:0, 1:0) piekāpās Prāgas “Sparta” hokejistiem. Čehijas ekstralīgas komandu sastāvos ir 11 Latvijas hokejisti. Visaugstāk turnīra tabulā ir Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices “Ridera”, kas ar 98 punktiem 50 mačos atrodas otrajā vietā.

Šveice

Uzvaru Šveices hokeja virslīgas (NL) spēlē svētdien izcīnīja Ronalda Ķēniņa un Ivara Punnenova pārstāvētā “Lausanne” vienība, kas savā laukumā ar 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) pārspēja “Ambri-Piotta” komandu. Ķēniņš uz ledus bija 13 minūtes un 42 sekundes, no kurām 28 sekundes spēlēja mazākumā, bloķēja vienu pretinieku metienu un maču noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Savukārt Punnenovs palika uz rezervistu soliņa.

Ķēniņš šosezon NL aizvadījis 44 spēles, kurās izcēlies ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, 32 soda minūtēm un pozitīvu lietderības koeficientu +1. Tikmēr Punnenovs šosezon laukumā devies 33 spēlēs, vidēji mačā savos vārtos ielaidis 2,79 ripas, atvairījis 91,39% pretinieku metienu, atdevis vienu rezultatīvu piespēli un aizvadījis vienu “sauso” spēli.

Šveices čempionāta līdervienība ir uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā komanda Ženēvas “Servette”, kas 50 mačos izcīnījusi 98 punktus, “Lausanne” ar 68 punktiem 49 spēlēs ieņem astoto pozīciju, bet uzbrucēja Oskara Lapinska pārstāvētā Langnavas “Tigers” ar 60 punktiem 50 mačos ir priekšpēdējā starp 14 komandām. Iepriekšējā sezonā NL otro reizi pēc kārtas uzvarēja “Zug” hokejisti, kuri finālsērijā ar 4-3 pieveica Cīrihes “Lions”