Daugaviņš gūst vārtus latviešu duelī, Dzierkals rezultatīvs uzvarā Čehijas ekstralīgā

16/01/2022 19:43
Kaspars Daugaviņš

Latvijas uzbrucējs Kaspars Daugaviņš sestdien guva vārtus Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē, taču tas nepalīdzēja “Bern” komandai izcīnīt uzvaru pār Denisa Smirnova Ženēvas “Servette”. “Bern” mājas spēlē ar rezultātu 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) piekāpās “Servette”, piedzīvojot piekto zaudējumu pēc kārtas.

Daugaviņš guva vārtus spēles 11.minūtē, ar spēcīgu plaukstas metienu pārspējot pretinieku vārtsargu. Latvijas hokejists laukumā bija 19 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā trīs reizes arī meta pa pretinieku vārtiem, uzvarēja piecos no astoņiem iemetieniem un sakrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr Ženēvas vienībā Smirnovs uz ledus bija 17 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā izpildīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu pretinieku metienu un noslēdza spēli ar lietderības koeficientu +1. Viesu pieteikumā nebija aizsarga Sanda Smona.

Svētdien laukumā nedevās uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, kura pārstāvētā “Lausanne” mājās ar 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) pārspēja “Ambri-Piotta” komandu.

Turnīra tabulā “Servette” ar 53 punktiem 36 spēlēs ieņem septīto vietu, “Lausanne” ar 52 punktiem 35 spēlēs ir vietu zemāk. “Bern” atrodas desmitajā pozīcijā ar 46 punktiem 36 mačos, bet vairāku latviešu pārstāvētā Langnavas “Tigers” ar 32 izcīnītiem punktiem 37 spēlēs ieņem 12.vietu 13 komandu konkurencē. Līderi ar 71 punktu 34 mačos ir “Fribourg” hokejisti. Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas “Servette” piekāpās “Zug” hokejistiem.

Čehija

Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals svētdien guva vārtus Čehijas hokeja ekstralīgas mačā, viņa pārstāvētajai Plzeņas “Škoda” komandai izcīnot uzvaru. Plzeņas hokejisti viesos ar rezultātu 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja Kladno “Rytīrži”.

Dzierkals vārtus guva otrā perioda devītajā minūtē, kad ar plaukstas metienu no zonas vidus panāca 2:1. Viņš šajā duelī uz ledus pavadīja 18 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, tika pie divām soda minūtēm un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr aizsargs Uvis Jānis Balinskis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, kamēr Litvīnovas “Verva” viesos ar rezultātu 6:1 (1:0, 1:0, 4:1) uzveica uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvēto Vītkovices “Ridera”. Balinskis 22 minūtēs un 49 sekundēs bloķēja divus metienus un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Galviņš 17 minūtēs un 29 sekundēs divreiz meta pa vārtiem un spēli pabeidza ar negatīvu lietderību -2, bet Bukarts nespēlēja.

Covid-19 gadījumu dēļ tika atceltas spēles, kurās laukumā nevarēja doties uzbrucējs Māris Bičevskis (“Mlada Boleslav”), aizsarg Kristofers Bindulis (Česke Budejovices “Motor”), kā arī uzbrucējs Patriks Zabusovs un aizsargs Roberts Mamčics (abi – Zlīnas “PSG Berani”).

Turnīra tabulā “Škoda ar 65 izcīnītiem punktiem 40 spēlēs ieņem ceturto vietu, par vienu pozīciju zemāk ir “Ridera” ar 63 punktiem 39 spēlēs, bet aiz tās ir “Motor” ar 59 punktiem 37 mačos. Devītā ir “Mlada Boleslav” ar izcīnītiem 57 punktiem 38 mačos, vēl “Verva” ieņem 11.vietu ar 51 punktu 38 cīņās, bet “PSG Berani” ar 25 izcīnītiem punktiem 38 spēlēs atrodas pēdējā vietā 15 komandu konkurencē.