Daugaviņš: Nojaušu, ka uz KHL dosies vēl viens vai divi latviešu hokejisti

13/07/2022 17:30
Nokopēts
Kaspars Daugaviņš

Latviešu hokejists Kaspars Daugaviņš “William Hill” podkāstā dalījās pārdomās par latviešu hokejistu spēlēšanu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), Latvijas fanu mīlestību pret hokeju, kā arī atklāja nākotnes plānus.

“Viņus nosoda ne par kontraktiem, bet par to, kas notiek pasaulē. Ja kādreiz mēs teicām, ka nejauksim sportu ar politiku, tad tagad tas tiek jaukts un šāda ir mūsdienu realitāte,” ažiotāžu ap Mika Indraša, Nikolaja Jelisejeva un Jāņa Kalniņa līgumiem ar KHL klubiem komentē Daugaviņš. “Džeki bija izdarījuši lēmumus, tautai tas nepatika. Man ir grūti spriest par viņu lēmumiem, jo es īsti nezinu motīvus, varu tikai iedomāties. Protams, ka tā nauda vilina, ja tev nav daudz sakrāts, tad šādi lēmumi arī tiek pieņemti.”

“Krievijā arī tajos laikos, kad nebija karš, tev nekas nebija 100% garantēts. Tagad tā nauda ir drusciņ virtuāla. Ja tu brauc kā ārzemnieks, tad gribēsi mājās vest valūtu [eiro vai dolārus], kas pašlaik ir gandrīz neiespējami. Ja arī sanāks, tad par kaut kādiem megakursiem. Kādam varbūt liekas, ka tagad pelnīs tur baigo pīķi. Parasti pirmā alga tiek samaksāta septembra beigās, un tas kurss var būt savādāks. Plus nav tas kešs, lai to dabūtu, bet konvertēt arī nav īstu uz ko. Ja paskaties uz tagadējo kursu, tad viss gan liekas baigi labi. Tu tur uz vietas būs pakļauts diezgan lielam riskam. Var iesēdināt, ja kaut ko teiksi nepareizi, liks teikt, ko tu negribi, neatlaidīs mājās. Nebūs viegli Jankam, un vēl dzīvot Habarovskā, no kurienes aizmukt mājās arī nemaz nav tik viegli,” uzsver uzbrucējs.

“Man liekas, ka Latvijas hokejam bija milzīgs ieguvums KHL kluba. Daudzi mūsu hokejisti izgājuši cauri vienai no top līgām Eiropā un ikdienā spēlēja augstā līmenī. Bija ieguvums arī izlasei, jo hokejisti bija pieraduši spēlēt top hokejā. Mēs nevaram teikt, ka tas bija slikts projekts Latvijas hokejam. Skaidrs, ka  krievi ar lielu naudu gribēja pievērst sev uzmanību, pārvilināja daudzus hokejistus, kuri varbūt vēl būtu spēlējuši NHL, bet viņi salūza un atbrauca uz Krieviju. Arī nopelnīja krietni vairāk, nekā tas būtu kādā NHL kluba ceturtajā maiņā,” uzskata hokejists.

“Viens aizlidojis vakar, tas ir stundu jautājums, kad tiks paziņots presei [acīmredzami, runa ir par Nikolaju Jelisejevu], nojaušu, ka dosies vēl viens vai divi hokejisti. Bet tas ir atkarīgs no tā, ko spēs piedāvāt Eiropas tirgus. Protams, ka, ja tie ir mūsu izlases spēlētāji, kādi pieci cilvēki – tā ir vesela maiņa. Liekas maiņas aiz muguras nestāv. Tas ir sāpīgi pat nevis Latvijas hokejam kopumā, bet tieši Latvijas izlasei. Būs grūti, ja tev bija 30 kandidāti, bet tagad palikuši 25. Vienmēr jābūt konkurencei. Uz KHL jau nebrauc vidusmēra spēlētāji, tie ir līderi un tas iedragās robu. Man ir aizdomas, ka, kad karš beigsies, tad izdomās kādu jaunu likumu, ka drīkst spēlēt izlasē, jo parasti tā atmiņa ir diezgan īsa,” pārliecināts Daugaviņš.

“Hokeja izlase vienmēr savāks pilnu arēnu, ja pretī nebūs kaut kādi lohi, ja mēs nespēlēsim C grupā pret kaut kādu Meksiku. Vai arī, ja atbrauc Francijas izlase bez savām zvaigznēm, uz šādu maču grūti savākt pilnu halli, turpretī, ja atbrauks Kanāda, tad arēna būs pilna. Hokeja eiforija ir no aprīļa vidus līdz maija beigām, kad visa valsts fano par šo spēli. Pat ja nebūs tie pieci hokejisti, kuri spēlē KHL, tomēr mums lielās zvaigznes spēlē Ziemeļamerikā,” uzskata spēlētājs.

“Pagaidām nav skaidrs, kur pavadīšu sezonu. Līgums ir ar “Bern”, plānoju lidot uz turieni un skatīties, kā mēs šo problēmu risināsim. Eiropas tirgus ir sačakarēts un izdarīt izvēli ir diezgan sarežģīti,” par grūtībām darba atrašanā stāsta Daugaviņš.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
1.24
5.75
12.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām