Daugaviņš papildlaikā atved Latvijai uzvaru pret Krieviju

25/04/2019 20:54

Latvijas vīriešu hokeja izlase, turpinot gatavoties pasaules čempionātam, ceturtdien “Arēnā Rīga” pārbaudes mačā ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Krievijas valstsvienību.

Latvijas izlases labā vārtus pagarinājumā iemeta Kaspars Daugaviņš, kamēr pamatlaikā precīzs bija arī Ronalds Ķēniņš. Savukārt Krievijai vienīgo ripu iemeta Artjoms Zubs.

Mača gaita

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, tomēr Latvijas hokejisti jau mača ievadā veica vairākus bīstamus metienus, bet pēc Rodrigo Ābola centieniem iekarot vārtus glāba Krievijas izlases vārtsargs Aleksandrs Georgijevs. Pirmajā periodā krievi nopelnīja pāris noraidījumus, tomēr Latvijas valstsvienība tos neizmantoja, lai gan bija vairāki bīstami uzbrukumi, bet teicams bija Georgijevs.

Pirmajā trešdaļā rezultāts tā arī netika atklāts, bet otro mājinieki iesāka ar neizmantotu vairākumu. Pēc tam jau spēles kontrole pārgāja Krievijas pusē, bet viens no tās uzbrukumiem vainagojās panākumiem, kad pēc Iļjas Kovaļčuka metiena ar atkārtotu raidījumu 32.minūtē vārtus guva Zubs. Otrā perioda turpinājumā vairākkārt spēlē bija jāiesaistās Latvijas izlases vārtsargam Kristeram Gudļevskim, kurš pāris reizes glāba komandu no vārtu zaudējuma.

Cenšoties atspēlēties, Latvijas valstsvienība trešajā periodā pārņēma iniciatīvu un brīžam savērpa bīstamus uzbrukums pie pretinieku vārtiem, bet precīzi spēlēja Georgijevs. Vārtus mājiniekiem gan izdevās gūt, jo 53.minūtē, spēlējot mazākumā, uz krievu vārtiem izskrēja Gints Meija un Ķēniņš, pēdējam skaistā saspēlē līdz tukšiem vārtiem arī panākot neizšķirtu. Neilgu brīdi vēlāk Latvijas komanda šķietami arī izvirzījās vadībā, kad pēc skaistas saspēles vārtus guva Roberts Bukarts, bet tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās nolēma tos neieskaitīt, jo tika traucēts vārtsargam. Pats vārtu guvējs Bukarts par šādu pavērsienu bija tik satriekts, ka pēc diskusijām ar tiesnešiem saņēma noraidījumu līdz mača beigām.

Pamatlaiks noslēdzās 1:1, lai gan vēl pēdējā minūtē abām komandām bija lieliskas iespējas izraut uzvaru. Vienību cīņa turpinājās pagarinājumā, kur uzvaru ar teicamu metienu nodrošināja Daugaviņš.

Latvija turpina gatavošanos

Jau ziņots, ka trešdien Latvijas hokeja izlase izlaida divu vārtu pārsvaru un cieta zaudējumu ar 2:4. Šīs Latvijas izlasei pirms pasaules čempionāta bija vienīgās pārbaudes spēles savā laukumā.

Pārbaudes spēļu ciklu Latvija iesāka pagājušajā nedēļā, kad bez vairākiem līderiem izbraukumā vispirms ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Franciju, bet pēc tam šai pašai komandai piekāpās ar 0:2.

Latvijas izlasi šajās spēlēs vadīja Artis Ābols, bet šobrīd komandai jau ir pievienojies tās galvenais treneris Bobs Hārtlijs, kurš kopā ar Omskas “Avangard” klubu šomēnes aizkļuva līdz Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa finālam, kur gan pārliecinoši piekāpās Maskavas CSKA vienībai.

Krievijas izlase uz Latviju ieradās ar pieciem Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem sastāvā, tostarp slaveno uzbrucēju Iļju Kovaļčuku ierindā. Viņš iepriekšējā sezonā atgriezās NHL, kad Losandželosas “Kings” rindās 64 spēlēs iemeta 16 vārtus un veica 18 rezultatīvas piespēles. Vēl no pasaulē spēcīgākās hokeja līgas bija aizsargi Bogdans Kiseļevičs (Vinipegas “Jets”), Iļja Ļubuškins (Arizonas “Coyotes”) un Jegors Jakovļevs (Ņūdžersijas “Devils”), kā arī vārtsargs Aleksandrs Georgijevs (Ņujorkas “Rangers”).

Latvijas valstsvienībai šajā pasaules čempionātā būs jāiztiek bez tādiem hokejistiem kā Zemgus Girgensons, Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš, Mārtiņš Karsums, Ivars Punnenovs, turklāt joprojām NHL klubā Kolumbusas “Blue Jackets” atrodas vārtsargs Elvis Merzļikins. Tāpat, visticamāk, planētas meistarsacīkstēs nespēlēs vārtsargs Jānis Kalniņš.

Trešdien Rīgā ieradās Teodors Bļugers, bet nedēļas nogalē Latvijā ieradīsies arī Rūdolfs Balcers. Tāpat Latvijas izlasei talkā dosies Lauris Dārziņš, bet sezonu Čehijā turpina Guntis Galviņš.

Savukārt pēdējās pārbaudes spēles Latvijas nacionālajai valstsvienībai paredzētas 3. un 4.maijā izbraukumā pret Šveici.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.