Daugaviņš par Merzļikinu: Ja Elvis iemācīsies sevi atbrīvot no sloga, viņam baigi labi aizies

28/06/2024 13:05
Nokopēts
Kaspars Daugaviņš

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš raidījumā “Atver muti” pastāstījis par sajūtām pēc šī gada pasaules čempionāta, kā arī dalījās pārdomās par Elvja Merzļikina sniegumu.

Iepriekš vēstīts, ka maijā Latvijas valstsvienība pasaules čempionātā ierindojās devītajā vietā, nespējot kvalificēties ceturtdaļfinālam. “Sajūtas ir savādākas nekā pērn, kad izcīnījām bronzu, bet īstenībā bija labi. Arī tā devītā vieta nāca grūti. Galvenais mērķis netika izpildīts, bet bija daudzas pozitīvas lietas, ko mēs paņemsim. Daudzi čaļi debitēja PČ, kas bija vajadzīgs mums izlasē. Tagad ir, uz ko tiekties augusta beigās. Bet atpūta jau beigusies, gatavojamies olimpiskajai kvalifikācijai,” teica Daugaviņš.

“Laikam pietrūka pārliecība, sagatavošanas posmā izkrita daudzi spēlētāji. Jaunie džeki sevi labi parādīja un nopelnīja vietu izlasē, bet tas ir pirmais gads, cits hokejs, svarīga pieredze nāca uz beigām un mums pietrūka tās pārliecības, ar kādu viņi spēlēja tieši beigās. Grūti nāca tās uzvaras, tomēr četri panākumi septiņos mačos ir diezgan labs rezultāts. Pretinieki arī bija spēcīgi, ar TOP sastāviem,” uzsver izlases kapteinis.

“Ja tu nebūtu visu vasaru trenējies, tas varētu pasliktināt tavu rezultātu, bet viņš diezgan daudz trenējas un iegulda to darbu. Redz, kā ir komandu sportā – tu vari būt superstars, bet, ja tev apkārt nav spēcīgi cilvēki, tas neko nedod, tu viens neizvilksi komandu. Ļoti labu frāzi teica somu treneris klubā, kurā es spēlēju – viens pats tu “play-off” sēriju neuzvarēsi, bet viens pats tu to vari zaudēt. Ja komanda uzvar, vārtsargs ir superstars, ja zaudē, viņš ir vainīgs. Jo tu esi pēdējais tajā kastē. Ja tev priekšā pieci nolohojas, tu dabū iekšā golu. Ja viņi kļūdās un tu izglābj, tad esi varonis.

Paldies Dievam, ka viņam vēl ir spēkā līgums, tas nozīmē, ka trīs gados vienā sezonā būs izmaiņas jebkurā gadījumā. Ja aizmainīs, tad vēl labāk. Es ar viņu parunājos, viņš to spriedzi sev arī ir salicis. Elvis ir impulsīvs, vienmēr grib būt topā. Teicu – relax, viss ir labi, sieva un bērns mājās vienmēr gaidīs. Ja viņš iemācīsies sevi atbrīvot no sloga, tad viņam baigi labi aizies,” par Merzļikinu izteicās pieredzējušais uzbrucējs.

TOP notikumi
1
X
2
1.49
4.57
6.23
1.57
4.2
5.5
1.45
4.66
6.73
1.35
5.42
7.75
2.95
3.1
2.5
2.3
3.7
2.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām