Daugaviņš par PČ Rīgā: Liela daļa Latvijas sēdēs pie ekrāniem un bļaus mums virsū, kritizēs, stums uz priekšu

04/05/2021 16:25

Latvijas izlases hokejists Kasparas Daugaviņš intervijā Latvijas Radio pastāstījis par savu patriotismu, sajūtām Latvijā un gaidāmo pasaules čempionātu hokejā, kas šajā mēnesī norisināsies Rīgā.

“Čempionāts mājās jau pats par sevi liek drusciņ papildu slodzīti. Savu skatītāju priekšā būs jāspēlē, jo viss tāpat televīzijā tiek translēts un liela daļa Latvijas sēdēs pie ekrāniem un bļaus mums virsū, kritizēs, stums uz priekšu. Ja hallē pat neielaidīs cilvēkus, liks mums kaut kā saprast, ka mūs atbalsta daudz cilvēku. Domāju, pie hallēm būs, kas pavadīs mūs uz spēlēm. Tas, protams, vienmēr dzen uz priekšu,” atzina Daugaviņš.

“Motivācija ir arī ārzemēs, kad pasaules čempionātā Vācijā pieci vai septiņi tūkstoši latviešu atbrauc un nodzied Latvijas himnu pēc uzvaras. Tas ir pacilājums un varbūt tas, kāpēc mēs spēlējam hokeju. Jo viens ir, protams, finansiālā puse, kur nopelni naudu, bet tas nekad nebūtu bez atmosfēras, kuras dēļ tu spēlē. Man sākumā nebija nekāds sapnis par NHL, tas radās laika gaitā. Sapnis bija uzspēlēt Latvijas izlasē kopā ar [Aleksandru] Kerču. Katram puikam, ar ko es skolā mācījos, nebija tāds pavasaris, kas nebūtu ar hokeju saistīts,” stāstīja hokejists.

“Latvijā atgriežoties, vienmēr pat uz skrejceļa lidostā, kad lidmašīna nosēžas, jūties kaut kā drusciņ savādāk. Nav tā, ka ārzemēs sēdi un tikai par to vien domā, ka gribi mājās un kaut kas pietrūkst. Es parasti tieši otrādāk saku, lai neved man tos gardumus no Latvijas, kad brauc ciemos, jo tad vēl vairāk gribās mājās. Saved garšīgu rupjmaizi vai konfektes un vēl kaut ko, un tad tu par to domā Es jau gadiem ilgi dzīvoju prom no Latvijas, varbūt tāpēc arī mīlestība pret Latviju ir lielāka palikusi.  Pēdējo 15 gadu laikā es laikam hokeju mājās neesmu spēlējis, visu laiku kaut kur ārzemēs, bet vienmēr ir patīkami atgriezties. Citi cilvēki brauc ceļojumos, kad ir brīvs brīdis. Man tieši otrādi, es atbraucu uz Latviju kā ceļojumā, un tāpēc man te patīk,” izteicās Daugaviņš.

Daugaviņš aizvadītajā sezonā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) 58 spēlēs izcēlās ar 17 vārtiem un 32 rezultatīvām piespēlēm. Viņš šosezon kļuva par pirmo Latvijas hokejistu, kuram regulārajā sezonā izdevies iekrāt vairāk par 44 punktiem. Iepriekš to bija paveikuši Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs. Maskavas apgabala “Vityaz” līdzjutēji Daugaviņu atzina par šīs sezonas labāko spēlētāju.

Uzbrucējs pārstāvējis izlasi deviņos pasaules čempionātos un pēdējos trīs, kuros piedalījies, bijis izlases kapteinis. Tāpat uzbrucējs ir spēlējis divās olimpiskajās spēlēs. Šī gada pasaules čempionāts norisināsies Rīgā no 21. maija līdz 6. jūnijam. Spēles uzņems “Arēna Rīga” un Olimpiskais sporta centrs (OSC), kas tiks pārtaisīts par hokeja arēnu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

10/05/2021 20:31

Merzļikins par “Blue Jackets” vārtsargiem: Neviens nav muļķis, nedomāju, ka mēs abi ar Korpisalo paliksim šeit

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pēc aizvadītās sezonas izteicis komentārus par atlaisto treneri Džonu Totorellu, kā arī vērtējis komandas situāciju vārtsargu līnijā. Elvis Merzlikins…