Daugaviņš: Pēc sajūtām bijām noteikti pelnījuši spēlēt ceturtdaļfinālā

Kaspars Daugaviņš, sportazinas.com
Kaspars Daugaviņš | Foto: Guntis Lazdāns/LHF

Otrdien Slovākijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā Latvijas izlase noslēdzošajā mačā ar 4:1 pārliecinoši apspēlēja Norvēģijas valstsvienību.

Sarunā ar “Sportazinas.com” iespaidos par šī gada pasaules čempionātu dalījās uzbrucējs , kurš gatavošanās periodā guva savainojumu un doties palīgā Latvijas izlasei uz Slovākiju nevarēja.

“Šodien izdevās izcīnīt diezgan sarežģītu uzvaru, jo vakardien bija ļoti svarīgs mačs pret Zviedriju, kuru neizdevās uzvarēt. Grūti pēc tādiem sāpīgiem zaudējumiem saņemties, jo šī spēlē īsti jau neko neizšķīra… devītā vai 10. vieta,” atklāja Daugaviņš.

“Ļoti labi varēja redzēt, ka pirmajā periodā puišiem bija tāds morālais kritums, bet pēc tam džeki atdzīvojās un nodemonstrēja uz ko ir spējīgi,” piebilda Kaspars.

Uzbrucējs pauda viedokli par to, kas pietrūka, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā: “Negribās teikt, ka tā bija veiksme, bet tajā pašā laikā tas arī bija viens. Piekliboja arī morālā izturība. Piemēram, mačā pret Šveici, kur bija nepieciešami punkti, pēdējās divās minūtēs vajadzēja nospēlēt pacietīgāk.”

“Kopumā čaļi spēlēja vienkārši lieliski, tādēļ ir grūti spriest, kas pietrūka. Godīgi sakot, pēc sajūtās mēs bijām pelnījuši spēlēt ceturtdaļfinālā,” piebilda Kaspars.

Daugaviņš slavēja Lauri Dārziņu: “Šogad ļoti pārliecinoši izskatījas komandas kapteinis Dārziņš. Visu čempionāta gaitu sekoju līdzi Laurim, jo viņš neaizvadījā pilnvērtīgu sagatavošanās procesu kopā ar izlasi. Lauris bija pārliecinošs līderis – pieturēja ripu, kad vajadzēja, iemeta golus, kad vajadzēja.”

“Līderi bija daudz, bet man acīs iekrita tieši Laura spēle. Viņš visu čempionātu vilka izlasi un tā pieredze šoreiz izrādījās noderīgāka par treniņu procesu,” piebilda uzbrucējs.

Daugaviņš pēc pārbaudes spēlēm ar Krieviju treniņā guva potītes savainojumu un arī nepiedalījās pēdējās divās spēlēs pirms pasaules čempionāta pret Šveices valstsvienību. Trīs dienas pirms čempionāta sākuma kļuva zināms, ka Kaspars nevarēs doties palīgā Latvijas izlasei.

30 gadus vecais Daugaviņš savas karjeras laikā piedalījies deviņos pasaules čempionātos, bet šis būs jau otrais pēc kārtas, kuru viņš izlaidīs. Pēdējā čempionātā 2017. gadā, kurā Daugaviņš spēlēja, viņš bija valstsvienības kapteinis.

PČ grafiks

DatumsLaiks/Rez.Spēle
11.05.2019.5:2Latvija – Austrija
12.05.2019.1:3Latvija – Šveice
14.05.2019.0:3Itālija – Latvija
16.05.2019.6:3Čehija – Latvija
18.05.2019.1:3Latvija – Krievija
20.05.2019.5:4Zviedrija – Latvija
21.05.2019.1:4Norvēģija – Latvija
pēc Latvijas laika

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par