Daugaviņš: Šādi panākumi līdzjutējos atdzīvina patiesas hokeja emocijas

Foto: Guntis Lazdāns/LHF

Latvijas hokeja valstsvienība vakar vēlu vakarā Pasaules čempionātā hokejā izšķirošajā B apakšgrupas cīņā ar rezultātu 1:0 pārspēja turnīra saimnieci Dāniju, tādējādi pēc deviņu gadu pārtraukuma sasniedzot sacīkšu ceturtdaļfinālu. Sportazinas.com uz komentāriem par redzēto laukumā aicināja izlases kapteini Kasparu Daugaviņu, kurš rokas savainojuma dēļ šogad diemžēl nevarēja palīdzēt komandai.

“Gan hokejisti, gan līdzjutēji priecājās par sasniegto. Liels prieks, ka pēc tik ilga laika esam atkal ceturtdaļfinālā. Izlase bija ļoti vienota un maksimāli mobilizējusies. Visi bija priekšā, visi bija aizmugurē. Turnīra laikā bijām progresējuši ar katru spēli, tāpēc arī bija radusies pārliecība par saviem spēkiem, un to izdevās pārvērst labvēlīgā rezultātā.”

Latvijas valstsvienība rezultātu atklāja desmitajā minūtē, kad precīzs metiens Frederika Andersena cietoksnī padevās Andrim Džeriņam. Arī mača turpinājumā notikumus laukumā lielākoties diktēja mūsējie, neļaujot tehniskajiem dāņiem izvērsties.

“Taktiski darbojāmies ļoti pareizi, jo uzreiz jau viņiem lecām virsū vidējā zonā un neļāvām brīvi spēlēt ar ripu, kas bija svarīgi. Viņiem tie Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji tomēr ir ļoti tehniski, bet mums izdevās gādāt par to, lai līdz viņiem tā ripa nemaz nenonāktu. Ar to arī, iespējams, izskaidrojams, kāpēc nebija tik daudz bīstamu momentu pie mūsu vārtiem. Protams, Elvis ķēra visu un laukuma spēlētāji bloķēja visu, kas bloķējams. Bija vienotība.”

Latvieši pēdējo reizi planētas spēcīgāko izlašu astoņniekā iekļuva 2009. gadā, pa ceļam pārspējot mājinieci Šveici un allaž spēcīgos zviedrus: “Uz to mēs ejam katru gadu, tomēr vienmēr kaut kas drusciņ pietrūkst. Šogad viss kaut kā sastājās pareizajās vietās, un mums izdevās izcīnīt to, ko citus gadus nesanāca vai pietrūka veiksmes. Šādi panākumi līdzjutējos atdzīvina patiesas hokeja emocijas, jo pēdējos gados nav trūcis cilvēku, kuri negatīvi izteikušies par hokeju Latvijā. Arī pirms čempionāta tika runāts, ka būs jācīnās par izdzīvošanu elitē. Čaļi atgrieza visiem ticību. Cerams, to arī novērtēs fani un nāks atbalstīt vairāk.”

Pirms izšķirošās cīņas ar dāņiem Latvija cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu ar Kanādu, nopelnot punktu par zaudējumu papildlaikā (1:2). Deviņu Pasaules čempionātu dalībnieks Daugaviņš uzskata, ka šim punktam arī bija liela nozīme mačā pret mājiniekiem: “Dānija demonstrētu citādāku hokeju, jo viņiem derētu arī uzvarara papildlaikā. Pateicoties izcīnītajam punktam pret kanādiešiem, abu komandu izredzes bija vienlīdzīgas, kas, domāju, mums bija pa rokai.”

Čempionāta ceturtdaļfinālā latvieši ceturtdien, plkst. 21:15 tiksies ar A apakšgrupas uzvarētāju Zviedriju. Kaspars atzīst, ka izvēlē starp Krieviju un zviedriem, mūsējiem ērtāki sāncenši būs tieši skandināvi: “Ar zviedriem vienmēr ir bijušas smagas spēles. Viņiem allaž ir labs sastāvs ar tehniskiem un ātriem spēlētājiem. Tomēr vakar, kad izšķīrās, ar ko mums būs jāspēlē tālāk, es biju priecīgs, ka mums pretī būs zviedri. Ar viņiem pēdējos gados ir sanācis skrieties līdz pat mača beigām, bet pret krieviem gan pēdējās spēles noslēgušās ar lielu vārtu starpību.”

“Zviedrija ir viena no tām komandām, kurai nepatīk, kad pret viņiem spēlē agresīvi, pat “netīri”. Ja mēs turpināsim darboties tāpat kā pret dāņiem – ar darba ētiku un agresīvu hokeju -, tad vajadzētu būt interesantam mačam. Latvija jau pierādījusi, ka var spēlēt ar visām lielajām valstsvienībām. Galvenais atjaunoties, izgulēties, paēst, un rītdien gan jau treneri būs sagatavojuši plānu, kā cīnīties pret zviedriem.”

Betsafe hokeja totalizators piedāvā visplašāko likmju klāstu uz Pasaules čempionāta spēlēm. Dānijā jau notikuši vairāki pārsteigumi. Vai esi veicis pareizo izvēli? Latvija spējusi iekost krietni spēcīgākām komandām, bet par pārsteigumu atkal parūpējusies Šveice, kas iekļuvusi turnīra pusfinālā! Liec Betsafe hokeja likmes un esi pirmais!

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar