Daugaviņš: Sākumā varēja redzēt, ka spēlējām nedaudz “robotīgi”

12/05/2023 23:23
Kaspars Daugaviņš

Latvijas hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta pirmā mača sākumā spēlējusi nedaudz nebrīvi, pēc zaudējuma sarunā ar žurnālistiem atzina valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta B apakšgrupas pirmajā spēlē Rīgā ar rezultātu 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) zaudēja Kanādas valstsvienībai, jau pirmajās piecās minūtēs nonākot iedzinējos ar 0:2.

“Nedaudz emocijas nospēlēja pret mums. Iznākt pie pilnām tribīnēm “Arēnā Rīga” – ne visi to ir izbaudījuši, ka līdzjutēji dzen. Sākumā pieļautās kļūdas varbūt radās, jo mentāli pārdegām. Pret Kanādu ir grūti atspēlēties pēc nonākšanas iedzinējos, jo sāc kaut kur ķert, kaut kur riskēt. Pāris pazaudētas ripas un tās uzreiz bija mūsu vārtos,” stāstīja Daugaviņš.

Izlases kapteinis arī uzsvēra, ka hokejisti pat pie 0:5 cīnījušies, lai gūtu kaut vienus vārtus un iepriecinātu sanākušos līdzjutējus. “Kad sākām brīvāk spēlēt, bija mazāk kļūdas un vairāk spēlējām ar ripu. Sākumā varēja redzēt, ka spēlējām nedaudz “robotīgi”. It kā bija ļauts spēlēt brīvi, taču darījām tā, kā bija sarunāts. Vienkārši ir situācijas, kad jāpieņem lēmumi, jo kanādieši arī kļūdās un tas jāizmanto,” secināja Daugaviņš.

Jau sestdien Latvijas izlase spēkosies ar Slovākiju, kas ir viena no tiešajām sāncensēm cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. “Galvenais ātri atgūties un rītdien ar vēsu galvu izanalizēt kļūdas, pierast pie emocijām,” teica Daugaviņš.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu. Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.