Daugaviņš un Banki starp kandidātiem uz “Gada Eiropas cilvēka Latvijā” titulu

09/12/2023 17:59
Nokopēts
Kaspars Daugaviņš un Luka Banki

Organizācija “Eiropas Kustība Latvijā” sākusi balsojumu par “Gada Eiropas cilvēku Latvijā”. Starp 10 kandidātiem iekļauti arī Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš un basketbola valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

Kā informē organizācija, tad “Gada Eiropas cilvēka Latvijā” tituls tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem šajā gadā ir devis būtisku ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā.

Daugaviņš šogad atgriezās izlases sastāvā un palīdzēja Latvijai izcīnīt bronzas medaļas pasaules čempionātā. Tikmēr Banki palīdzēja basketbola izlasei pirmo reizi vēsturē kvalificēties Pasaules kausam, kā arī finālturnīrā izcīnīt piekto vietu. Banki tika atzīts par Pasaules kausa labāko treneri.

“Zelta kapteinis, zelta komandai. Lai kur viņš spēlē, viņš ir īsts latvietis – eiropietis. Atteicās no ļoti vilinošiem līgumiem Krievijā, dodot priekšroku mazām komandām Eiropā. Īsts cilvēks. Vienkāršs. Nav augstprātīgs. Iedvesmo. Foršs džeks un veselīga humora spridzinātājs. Skaidri pauž pozīciju pret karu – vārdos un darbos. Latvijai dāvāja zelta bronzu un arī brīvdienu, Eiropa mūs var apskaust,” teikts par Daugaviņu.

“Profesionālis, kurš atnāca un parādīja, cik daudz var sasniegt ar gribasspēku un komandas garu. Viņš mums ir atjaunojis sajūtu: “Yes we can!”. Kārtējo reizi parādījis Eiropai un pasaulei, ka Latvija eksistē. Viņš iemieso ieguvumus no sadarbības Eiropā. Iemieso pan-eiropeisko. Neslēpj, ka veic līguma darbu, bet, tāpat neslēpj, ka ir iemīļojis Latviju. Līderība un spēja sapurināt komandu,” raksturots Banki.

Balsojums noritēs līdz 12. decembrim, kad tiks paziņots TOP 5. Gada Eiropas cilvēks Latvijā tiks paziņots 28. decembrī. Balsot iespējams ŠEIT!

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām