Daugaviņš un Karsums bez punktiem, Kalniņa “Jokerit” pazemo “Traktor”

17/09/2018 22:42
Kaspars Daugaviņš, Sportazinas.com

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) bez zaudējumiem startēt turpina Jekaterinburgas “Avtomobilist”, kas šovakar guva jau savu septīto panākumu, izbraukumā ar 4:2 pārspējot Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak”.

Mača pirmais periods starp Austrumu konferences līdervienību “Avtomobilist” un “Spartak” noslēdzās neizšķirti 1:1, bet otrajā trešdaļā nepilnu piecu minūšu laikā viesi spēja panākt jau 3:1. Maskavieši līdz perioda beigām spēja vienus vārtus atspēlēt, tomēr izšķirošajā spēles nogrieznī “Spartak” pilnībā sadeldēt deficītu tā arī nespēja, 56. minūtē ielaižot arī ceturtos vārtus un piedzīvojot jau trešo zaudējumu pēc kārtas.

Abi latviešu uzbrucēji Karsums un Daugaviņš šoreiz darbojās maskaviešu otrajā maiņā. Kaspars 20:09 laukumā pavadītajās minūtēs pie rezultativitātes punktiem netika, taču izprovocēja sāncenšus uz diviem noteikumu pārkāpumiem, trīs reizes meta pa vārtiem, bloķēja divus raidījumus, kā arī pats izpelnījās vienu divu minūšu noraidījumu. Tikmēr Karsuma kontā 16:51 minūtēs seši spēka paņēmieni, divi metieni pa vārtiem un uzvarēti divi iemetieni (no trim).

Mārtiņš šosezon aizvadītajos mačos izcēlies ar vienu precīzu metienu, bet Daugaviņa rēķinā šosezon pagaidām 1+1. Savukārt “Spartak” ar sešiem punktiem Rietumu konferencē šobrīd atrodas devītajā pozīcijā.

Tikmēr rekordu vakars šovakar bija vērojams Helsinkos, kur vietējā “Jokerit” vienība ar 8:0 sarāva gabalos Čeļabinskas “Traktor”. Somu vienībai šī bija visiespaidīgākā uzvara KHL ietvaros, kamēr “Traktor” – vissmagākā sakāve. Iepriekšējais Čeļabinskas kluba antirekords bija 0:7, kas ticis fiksēts divas reizes. 2009./2010. gada sezonā mačā pret bijušo līgas komandu “MVD”, kā arī 2013./2014. gada sezonā pret Sanktpēterburgas SKA.

Jāatzīmē, ka minētajā mačā starp “Jokerit” un “Traktor” pirmais periods noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet otrajā mājinieki sāncenšu vārtos sameta piecas ripas. Ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm Helsinku komandas sesto uzvaru aizvadītajās septiņās cīņās kaldināja Jons Normans, savukārt latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš šoreiz palika “Jokerit” kluba rezervē, ceturto reizi šosezon laukumā dodoties Raienam Zapolskim.