“Daugavpils” pamatīgi pakutina nervus RFS

08/07/2020 19:59

“Optibet” futbola virslīgas vienība “Daugavpils” trešdienas duelī vienubrīd ieguva divu vārtu pārsvaru pār RFS, taču Latvijas vicečempioni prata atspēlēties, svinot sesto panākumu šajā sezonā.

RFS viesos ar 3:2 (0:2) uzvarēja “Daugavpili”, sezonu turpinot bez zaudētiem punktiem.

“Daugavpils” komandā vārtus guva Valērijs Afanasjevs un Namdi Ofors, bet RFS rindās izcēlās Roberts Savaļnieks, Tomislavs Šaričs un Emersons Santana Deuslesiānu.

Mājinieki šīs sezonas līderus pārsteidza ar negaidīti organizētu futbolu, kas pirmos augļus nesa jau astotajā minūtē. 1:0 daugavpiliešu labā panāca pieredzējušais Valērijs Afanasjevs, kura tālsitiens nebija tverams pagājušās sezonas “Daugavpils” vārtu vīram Daņilo Kučeram. Mača 15.minūtē Kuadio tika līdz soda laukumam, taču uzbrucēja sitiens lidoja garām vārtiem. Trīs minūtes vēlāk vēl vienu bīstamu epizodi pie RFS vārtiem izveidoja Kuadio un Deuslesiānu.

20.minūtē daugavpilieši ielika labus pamatus, lai RFS sagādātu pirmo zaudējumu šajā sezonā. Kirils Makejevs pie soda laukuma aprisēm pamanīja Oforu, kurš ar saņemto bumbu pietuvojās vārtiem un panāca divu vārtu pārsvaru. Astoņas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Tomāšs Šimkovičs izpildīja standartsituāciju, taču soda laukumā esošie partneri neprata bumbu novirzīt garām vārtsargam.

Otrā puslaika piektajā minūtē Andrejs Kovaļovs no tuvas distances izdarīja spēcīgu sitienu pa zemi, bet Kučers ar celi bumbu apturēja. Četras minūtes vēlāk atspēlēšanos iesāka Deuslesiānu, kurš soda laukumā pēc partnera centrējuma spēlēja precīzi ar galvu. Izlīdzinājumu izdevās panākt 66.minūtē, kad pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem bumba nonāca pie Šariča, kurš bija nekļūdīgs no ļoti tuva attāluma.

RFS pirmo reizi vadībā izvirzījās 82.minūtē. Savaļnieks no aptuveni 35 metriem izdarīja spēcīgu “tālšāvienu”, bumbai atrodot vietu vārtu tīklā. Arī atlikušajā laikā pārsvars piederēja viesiem, tomēr rezultāts palika nemainīgs, rīdziniekiem svinot jau sesto panākumu tikpat mačos.

Rīdzinieki uzvarējuši visās piecās iepriekš aizvadītajās spēlēs un ar 15 vārtiem ir turnīra rezultatīvākie spēlētāji. Visvairāk – sešus vārtus – guvis Emersons Santana Deuslesiānu, bet pa trim precīziem sitieniem ir bijušajam daugavpilietim Sedrikam Kuadio un Tomāšam Šimkovičam. Iepriekšējā kārtā pēc trīs maču izlaišanas laukumā atgriezās pērnā gada labākais bombardieris Darko Lemajičs, kurš šosezon pusotrā spēlē ir klusējis.

Tikmēr “Daugavpils” sezonu iesāka ar diviem zaudējumiem, pēc tam sekoja divas uzvaras, bet iepriekšējā kārtā ar 1:3 tika atzīts cita galvaspilsēta granda “Riga” pārākums. Latgalieši pirms ceturtdienas dueļa ar 11 vārtiem dalīja otro vietu rezultatīvāko komandu sarakstā, bet visvairāk – trīs – guvis Namdī Ofors.

Zīmīgi, ka RFS komandu vada “Daugavpils” bijušais galvenais treneris Viktors Morozs. Latvijas speciālists starpsezonā pārcēlās uz RFS, kur viņam bija paredzēti asistenta pienākumi, taču pēc Valda Dambrauska došanās uz Horvātiju Morozs kļuva par rīdzinieku kuģa kapteini.

Pērn visās četrās spēlēs uzvarēja RFS, trim mačiem noslēdzoties ar vienu vārtu starpību. RFS bijusi pārāka pēdējās septiņās savstarpējās spēlēs un pēdējo reizi “Daugavpilij” zaudēja 2016.gada pavasarī, kad Latgales komanda atgriezās virslīgā.

Savukārt čempione “Riga” mājās ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Metta”.

Galvaspilsētas komandai uzvaru atnesa Elvja Stugļa un Oļega Laizāna precīzie raidījumi.

Spēles pirmās 40 minūtes “Skonto” stadionā ritēja negaidīti līdzīgi. “Riga” dominēja bumbas kontrolē, taču “Metta” aktīvi darbojās aizsardzībā un spēja atvairīt čempionu centienus iekarot vārtus. Puslaika pēdējā minūtē mājinieki izpildīja stūra sitienu, bet soda laukumā “otrajā stāvā” pie bumbas tika Stuglis, augumā raženajam futbolistam panākot 1:0 “Riga” labā.

Viena no labākajām vārtu gūšanas iespējām “Riga” bija 56.minūtē, kad Romāns Debelko ielauzās soda laukumā, bet viņa izdarīto sitienu ar pirkstgaliem tvēra Helmuts Saulītis. Rīdzinieki turpmākajās minūtēs aktīvi uzbruka un nevēlējās samierināties ar minimālu panākumu. Piecas minūtes līdz finālsvilpei Kule Mbombo soda laukumā nomānīja pretinieku aizsargu, taču izdarītais sitiens bija pagalam neprecīzs.

Mājinieku pūles vainagojās ar panākumu mača pēdējā minūtē. Mbombo izrāvās uzbrukumā, bet īsi pēc tam bumba otrā soda laukuma pusē nonāca pie Laizāna, kurš nomānīja Saulīti un sita tukšos vārtos.

“Riga” “Skonto” stadionā “Metta” uzvarējusi jau astoņas reizes.

“Riga” sezonas ievadā piecās spēlēs svinējusi četras uzvaras, no tām trīs pēc kārtas. Pēdējos divos mačos katrā gūts pa trim vārtiem, bet uzbrukuma līderis komandā vēl nav iezīmējies. “Metta” sezonu sāka ar diviem zaudējumiem, bet nākamajās trīs spēlēs svinēja divas uzvaras, pieveicot jelgavniekus un tukumniekus.

“Metta” komandai četrus no septiņiem vārtiem guvis 18 gadus vecais uzbrucējs Raimonds Krollis. Savukārt Antonijs Černomordijs gūtā savainojuma dēļ ceturtdien laukumā neizgāja.

Pērn visās četrās spēlēs uzvarēja “Riga” – ja pirmajās divās rezultāts bija 2:1, tad pārējie divi dueļi noslēdzās graujoši ar 4:0 un 5:0. “Metta” “Riga” komandu uzvarējusi tikai pretinieku debijā virslīgā 2016.gadā. No nākamajām 16 virslīgas spēlēm “Riga” uzvarējusi 13, tajā skaitā pēdējās 11.

Jau ziņots, ka sestās kārtas ievadā otrdien Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Tukums 2000″/TSS komandu. Virslīgas debitantiem tukumniekiem šis bija pirmais punkts Latvijas augstākajā līgā.

Kārtas noslēgumā ceturtdien “Jelgava” savā laukumā uzņems “Ventspili”.

Virslīgas līderpozīcijā ar 18 punktiem ir RFS, bet par trim mazāk ir “Riga”. Ar desmit punktiem seko “Ventspils”, par diviem mazāk ir Jūrmalas “Spartakam”, bet pa sešiem punktiem iekrājušas “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils” un “Metta” komandas. Piecus punktus guvusi “Valmiera”, bet “Tukums 2000″/TSS sešos dueļos tikusi pie punkta.

Jau ziņots, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde, ņemot vērā esošo situāciju Latvijas teritorijā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, pieņēmusi lēmumu no 1.jūlija atcelt ierobežojumu skatītājiem pašmāju futbola sacensībās atrasties tribīnēs. No pagājušās nedēļas virslīgas un citās LFF organizētajās sacensībās ir atļauta skatītāju klātbūtne, izdarot attiecīgos grozījumus LFF organizēto sacensību sanitārajā protokolā.

Dalību Eirokausos nodrošina pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī vēl viena ceļazīme tiek izspēlēta Latvijas kausa izcīņā (ja kausa ieguvēja ir kāda no komandām, kas ieņem vietu labāko trijniekā virslīgā, tad ceturto Eirokausu ceļazīmi iegūs čempionāta ceturtās vietas īpašniece, kā tas pērn veiksmīgi izdevās valmieriešiem).

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāsākas 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas situāciju. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās, un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Šobrīd plānots, ka četras no piecām kārtas spēlēm būs vērojamas kanālā “Sportacentrs.com TV”, bet viena – kanālā “Best4Sport TV”.

Jau otro sezonu turnīra ģenerālsponsors ir uzņēmumu grupa “Optibet”.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.