Daugavpils un Jelgavas vīriešu komandas un Jelgavas sieviešu klubs iekļūst Latvijas kausa pusfinālā

09/12/2021 23:41
Jelgavas volejbolistes

“Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme” (DU/”Ezerzeme”) un “Biolars Jelgava”/MSĢ volejbolisti, kā arī “Jelgavas” sieviešu komanda ceturtdien iekļuva “Cewood” Latvijas kausa pusfinālā. DU/”Ezerzeme” arī savā laukumā pieveica “Vecumniekus”, pēc panākuma pirmajā spēlē trijos setos šoreiz uzvarot ar 3-1 (24:26, 25:23, 25:23, 25:13).

Uzvarētāju rindās ar 21 punktu un četriem blokiem izcēlās Andris Širjakovs. Pa 14 punktiem guva Nazars Getmans, Deniss Pavlovs un Daņila Kuzmins, kuram arī četri bloki. Desmit punktus sakrāja Devids Žolnerovičs, sešus no tiem nopelnot blokā. Viesiem 23 punktus guva Andris Zadovskis, 18 – Kaspars Kaverskis.

Otrā cīņā “Biolars Jelgava”/MSĢ savā laukumā pēc zaudējuma pirmajā spēlē “Ozolniekiem” piecos setos spēja uzvarēt ar 3-0 (25:18, 25:14, 25:21), panākot tā saukto zelta setu. Arī tajā pārāki bija Laura Iecelnieka vadītie jaunieši, iesoļojot pusfinālā ar uzvaru 25:14. Uzvarētāju labā 30 punktus sakrāja Sandis Vilcāns, 24 – Eduards Stieģelis. Viesiem pa deviņiem punktiem guva Toms Tālbergs un Jēkabs Ekhards.

Pēdējā sieviešu ceturtdaļfināla pārī “Jelgava” arī otrajā cīņā trijos setos pieveica “Gulbeni”, šoreiz savā laukumā – 3-0 (25:22, 25:9, 25:11). Uzvarētāju labā 16 punktus guva Līga Petuhova, 12 – Liene Šimkuse. Viešņām rezultatīvākā ar deviņiem punktiem bija Mairita Bumbure.

Jau ziņots, ka trešdien pusfinālā vīriešu turnīrā iekļuva Jēkabpils “Lūši” un RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala”, bet sieviešu sacensībās – “SK Daugavpils”/BJSS, “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) un “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS).

Komandas gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās aizvadīja divas ceturtdaļfināla spēles, uzvarētāju nosakot divu spēļu summā. Savukārt pusfināli un fināli ierastajā finālčetrinieka formātā noritēs 18. un 19.decembrī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. 2019./2020.gada sezonā par Latvijas kausa ieguvējiem vīriešiem kļuva Rīgas RTU/”Robežsardze”, bet sievietēm – “Rīgas Volejbola skolas” volejbolistes. 2020./2021.gadā Covid-19 ierobežojumu dēļ kausa ieguvēji palika nenoskaidroti.