Dāvis Bertāns: Mums nav viens izteikts līderis, un tas ir viens no lielākajiem plusiem

18/06/2024 19:12
Nokopēts
Dāvis Bertāns

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sarunā ar “Latvijas Televīziju” komentējis valstsvienības gatavošanos olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase šonedēļ uzsākusi gatavošanos Parīzes OS kvalifikācijai, kas no 2. līdz 7. jūlijam norisināsies Rīgā. Lai kvalificētos savai pirmajai olimpiādei, Latvijai šajā turnīrā ir jāuzvar. “Mēģinu būt pēc iespējas piezemētāks. Mums priekšā ir turnīrs, kuru mēs gribam uzvarēt, neatkarīgi no tā, kādas tev ir sekas un rezultāts [klubu sezonā], it īpaši savu skatītāju priekšā. Tur nav starpības, vai spēlēsim pārbaudes maču pret Ēģipti, vai olimpiskajā kvalifikācijā pret komandām, kurās tās uzvaras ir daudz vērtīgākas. Mēs gribam spēlēt pēc iespējas labāku basketbolu un izcīnīt pēc iespējas vairāk uzvaras,” izteicās Bertāns.

“Izlase ir vieta, kur viss saliekas pa plauktiņiem. Mēs visi zinām, kādas ir mūsu lomas, kāds ir mūsu stiprās puses, kādas ir katra vājības. Mēģinām palīdzēt viens otram izmantot viņa stiprās īpašības, un palīdzam mazliet noslēpt tās, kas nav tik labas. Tādā veidā spēlētāji jūtas komfortabli un viņiem parādās pārliecība,” uzsver latvietis.

Latvijas izlase Lukas Banki vadībā ir zināma ar savu raksturu, vairākos mačos atspēlējoties no divciparu deficīta. “Tas nāk ar pieredzi. Ja tu esi bijis tajās situācijās, kur tev ir 10-15 punktu deficīts un tu zaudē, pārliecību iegūt diezgan grūti. Mēs katrā spēlē cīnījāmies – vienu reizi tu to izdari [atspēlējies], otro reizi, trešo, un ceturtajā reizē tu jau domā, ka vienalga, kāds rezultāts, mēs cīnīsimies un spēlēsim, jo zinām, ka varam atspēlēties.”

“Nav tā, ka mums ir viens izteikts līderis, un tas ir viens no lielākajiem plusiem. Ja izslēgs mani no spēles, mums ir pietiekami daudz, kas sametīs un izmantos to, ka man ir pievērsta lielāka uzmanība. Zinot mūsu spēles stilu, mēs meklēsim to, kas būs brīvs, un visi uzticamies, ka tas spēlētājs pieņems pareizo lēmumu,” noslēdza Bertāns.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām