Dāvis Bertāns kaldina “Spurs” uzvaru pret čempioni “Warriors” (VIDEO)

19/03/2019 05:05

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) iespaidīgu uzvaru sēriju turpināja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”, kas savā laukumā ar rezultātu 111:105 pārspēja Rietumu konferences līdervienību un esošos līgas čempionus Goldensteitas “Warriors”.

Spēles pirmā ceturtdaļa tika aizvadīta līdzīgā cīņā, bet tās izskaņā ar tālmetienu no savas laukuma puses izcēlās “Warriors” rezultatīvākais vīrs šosezon (vidēji 27,9 punkti) Stefans Karijs, panākot 25:25. Otrā ceturtdaļa krietni veiksmīgāka padevās mājiniekiem, kas puslaiku pārtraukumā devās ar +11.

Trešajā ceturtdaļā “Warriors” gan atspēlēja septiņus punktus, taču spēles galotnē veiksmīgāki izrādījās “Spurs”, neiztiekot arī bez Bertāna palīdzības. Dāvis sākumā pēc četrām nospēlētām minūtēm noslēdzošajā ceturtdaļā guva savus pirmos punktus ar 2+1 gājienu (soda metiens gan lidoja garām mērķim), bet jau divas minūtes līdz pamatlaika beigām ar sesto piegājienu beidzot realizēja ļoti svarīgu tālmetienu.

Bertāns laukumā iesaistījās no rezervistu soliņa un kopumā laukumā pavadīja 26:22 minūtes, kuru laikā izcēlās ar pieciem punktiem (2p. 1/1, 3p. 1/6), visus gūstot pēdējā ceturtdaļā. Tāpat viņa kontā trīs atlekušās bumbas un pa vienam blokam, pārķertai bumbai un rezultatīvai piespēlei, kā arī labākais +/- rādītājs komandā +10. Bertāna viens no galvenajiem uzdevumiem šajā mačā bija aktīvi darboties aizsardzībā pret pretinieku vienu no līderiem Kevinu Durantu.

“Spurs” rindās tālu līdz “triple-double” nebija Demārs Derozans, kuram 26 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles, bet Lamarkusam Aldridžam “double-double” – 23 punkti un 13 bumbas zem groziem. Tikmēr viesu rindās ar 25 punktiem, septiņām atlēkušajām un astoņām rezultātīvajām piespēlēm izcēlās Karijs, bet Durantam gūti 24 punkti.

Jāatzīmē, ka metieni no spēles galīga nevedās abiem “Warriors” galvenajiem snaiperiem Karijam un Klejam Tomsonam, kuriem realizēti vien attiecīgi deviņi no 25 un pieci no 18 metieniem no spēles.

Zīmīgs panākums līdz ar šo uzvaru padevies Sanantonio galvenajam trenerim Gregam Popovičam. Komandai tā bija 42., tādējādi Popovičs jau 22 (!) sezonu pēc kārtas noslēgs ar pozitīvu uzvaru – zaudējumu attiecību (NBA pamatturnīrā tiek aizvadītas 82 spēles).

Tā bija “Spurs” devītā uzvaras pēc kārtas (11 secīgā mājas uzvara), bet savas konferences kopvērtējumā ar bilanci 42-29 tā šobrīd atrodas sestajā vietā.

Nākamā spēle Sanantonio vienībai paredzēta naktī uz ceturtdienu, kad savā laukumā būs jāuzņem Maiami “Heat”, pēc kā sekos trīs spēļu izbraukums.