Dāvis Ikaunieks atgriežas pēc traumas un kompensācijas laikā izrauj neizšķirtu

13/04/2018 21:52

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks piektdien atgriezās laukumā Jihlavas “Vysočina” komandas sastāvā Čehijas augstākajā līgā, kompensācijas laikā palīdzot vienībai izraut neizšķirtu.

“Vysočina” savās mājās cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar Zlīnas “Fastav” komandu, latviešu futbolistam, kurš laukumā devās uz maiņu, vārtus gūstot otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē.

Jau vēstīts, ka marta vidū Ikaunieks guva traumu, tāpēc nevarēja palīdzēt Latvijas izlasei pārbaudes spēlēs pret Fēru salām un Gibraltāru. Tāpat viņš nebija pieteikumā iepriekšējos divos “Vysočina” mačos Čehijas čempionātā.

Savukārt spēli pret Zlīnas komandu Ikaunieks sāka uz rezervistu soliņa, bet 76.minūtē, mājiniekiem zaudējot ar 0:1, viņš devās uz maiņu, pēc tam kļūstot par mača varoni. Latvijas futbolists pēc partnera piespēles ar galvu, tika pie bumbas pretinieku soda laukumā, no asa leņķa izdarot spēcīgu un vārtsargam netveramu sitienu vārtu tuvējā stūrī.

Pirms tam spēles rezultātu 63.minūtē atklāja “Fastav” komanda, precīzi sitot Danielam Holceram.

“Vysočina” pie neizšķirta tika otrajā mačā pēc kārtas, bet vēl pirms tam Jihlavas komandai bija divi zaudējumi, kas sekoja četru uzvaru sērijai.

Rezultatīvi spēlējošais Ikaunieks šosezon guvis deviņus vārtus, atkārtojot iepriekšējā sezonā iespēto, kas viņam dod ceturto vietu turnīra labāko snaiperu sarakstā.

Pagājušo gadu “Vysočina” komanda noslēdza ar trim zaudējumiem pēc kārtas, kā arī astoņiem zaudējumiem deviņos mačos, bet pēc ziemas pārtraukuma izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas.

“Vysočina” kopvērtējumā ar 24 punktiem 24 cīņās ieņem 12.vietu 16 komandu vidū, tikmēr Zlīnas “Fastav” ar 25 punktiem ir pozīciju augstāk. Savukārt turnīra tabulas augšgalā ar 52 punktiem ir Plzeņas “Viktoria” futbolisti.

Iepriekšējā Čehijas čempionāta sezonā “Vysočina” ieņēma 14.vietu 16 komandu vidū un, tikai pateicoties labākai vārtu attiecībai pār konkurenti, saglabāja vietu augstākajā divīzijā. Zīmīgi, ka pozitīvo bilanci savstarpējos mačos nodrošināja tieši divi Ikaunieka precīzi sitieni.

Aizvadītajā sezonā Ikaunieks kopā 30 spēlēs izcēlās ar deviņiem vārtu guvumiem, kas deva dalītu sesto vietu līgas snaiperu sarakstā.

2015.gada sezonā Ikaunieks Latvijas virslīgā, pārstāvot tā brīža čempioni “Liepāju”, izcēlās ar 15 precīziem sitieniem, kas bija labākais rādītājs līgā. 2016.gada vasarā viņš debitēja Latvijas pieaugušo izlasē, kuras rindās 16 mačos guvis četrus vārtus.

Pašlaik 23 gadus vecais Ikaunieks bija starp kandidātiem uz 2017.gada Latvijas labākā futbolista balvu, kur gan palika otrais aiz pieredzējušā vārtsarga Andra Vaņina.