Ošs spēlē 90.minūtes un palīdz “Xamax” izcīnīt uzvaru, Dāvis Ikaunieks nāk uz maiņu Čehijā

17/02/2019 19:20
Mārcis Ošs, Sportazinas.com

Latvijas futbola izlases aizsargs Mārcis Ošs svētdien palīdzēja Neišateles “Xamax” komandai izcīnīt svarīgu uzvaru Šveices čempionāta mačā.

“Xamax” viesos ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Cīrihes “Grasshoppers” vienību, tādējādi pakāpjoties uz priekšpēdējo vietu turnīra tabulā. Viesu rindās vienīgos vārtus guva kotdivuāriešu pussargs Žofruā Serejs Diē, kurš 33.minūtē sita precīzi no soda laukuma robežas. Ošs laukumā pavadīja visas 90 minūtes, aizvadot savu pirmo spēli kopš 8.decembra.

Citā mačā uzbrucēja Roberta Uldriķa pārstāvētā “Sion” vienība viesos ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās spēcīgajai “Basel” vienībai.

Uldriķis laukumā devās 68.minūtē un četras minūtes pirms pamatlaika beigām izcēlās ar bīstamu sitienu, taču neizšķirtu nepanāca. Viņš šosezon guvis divus vārtus, abus iesitot tieši pret titulēto “Basel”.

Savukārt Latvijas izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins svētdien palika uz rezervistu soliņa, viņa pārstāvētajai “Zurich” komandai viesos ar 0:2 (0:0) piekāpjoties Šveices čempionei Bernes “Young Boys”.

Šveices superlīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 21 spēlē iekrātiem 56 punktiem ir čempione Bernes “Young Boys”, bet ceturtajā pozīcijā ar 28 punktiem ir “Zurich”, kamēr “Sion” ar 25 punktiem ir sestā. Tikmēr Neišateles “Xamax” ar 19 punktiem ieņem priekš pēdējo vietu desmit komandu konkurencē, pirmajam astotniekam zaudējot četrus punktus.

Pērn par gada Latvijas labāko futbolistu atzītais Dāvis Ikaunieks svētdien devās uz maiņu Čehijas čempionāta spēlē pēc vairāk nekā pusotra mēneša pārtraukuma, viņa pārstāvētajai “Jablonec” komandai nenoturot uzvaru. “Jablonec” mājās nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar “Opava” vienību.

Ikaunieks nāca uz maiņu spēles 63.minūtē, kad mājinieki bija vadībā ar 2:1. Latviešu uzbrucējam bija iespēja gūt vārtus, taču viņa sistā bumba lidoja garām pretinieku cietoksnim, turklāt laukuma saimnieki nenoturēja uzvaru, četras minūtes pirms pamatlaika beigām Tomāšam Smolam panākot 2:2.

Ikauniekam šī bija pirmā Čehijas čempionāta spēle pēc ziemas pārtraukuma. Latvijas futbolists šosezon vēl nav kļuvis par regulāru “Jablonec” laukuma spēlētāju, viņam mačos iesaistoties galvenokārt no rezervistu soliņa.

Ar 37 punktiem 21 spēlē “Jablonec” komanda Čehijas čempionāta kopvērtējumā atrodas ceturtajā vietā, kamēr līderei Prāgas “Slavia” ir 52 punkti.

Latvietis vasarā ar “Jablonec” komandu noslēdza trīs sezonu līgumu. Tiesa, šonedēļ parādījās informācija, ka viņš varētu tikt pārdots citam Čehijas klubam “Mlada Boleslav”. Čehijā joprojām ir atvērts ziemas transfēru logs, kas noslēgsies 22.februārī, bet interesi iegūt Ikaunieku savā īpašumā izrādot arī Latvijas izlases futbolista Igora Tarasova pārstāvētais Polijas klubs Vroclavas “Šlask”.