Vaņins pēc divu gadu pārtraukuma atgriežas “Zurich” pamatsastāvā Eiropas līgas spēlē

14/12/2018 00:02
Andris Vaņins, Sportazinas.com

Ar uzvaru dalību šīs sezonas UEFA Eiropas līgas turnīrā noslēgusi Dāvja Ikaunieka pārstāvētā “Jablonec”, kas šovakar izbraukumā ar minimālo 1:0 pārspēja Kijevas “Dynamo” vienību.

Viesi uzvaru nesošos vārtus guva jau spēles desmitajā minūtē, kad pēc stūra sitiena pēc bumbas visaugstāk uzlēca Martins Doležals, kura sitiens ar galvu “Dynamo” vārtsargam izrādījās netverams. Šis Čehijas klubam bija vienīgais panākums Eiropas līgas grupu turnīrā.

Pirms šodienas mača Kijevas komanda jau bija nodrošinājusi pirmo vietu K apakšgrupā, kamēr “Jablonec” arī negaidītais panākums šovakar neļāva izrāpties no pēdējās, ceturtās pozīcijas.

Ikaunieks šim mačam bija pieteiks, taču laukumā tā arī neizgāja. Savā debijas sezonā Eiropas līgas grupu turnīrā Dāvis pie teikšanas tika divos mačos (mājās pret “Dynamo” un “Astana”), kopumā laukumā pavadītajās nepilnās 50 minūtēs ar vārtu guvumiem neizceļoties, bet nopelnot vienu dzelteno kartīti.

Tikmēr otrā grupas mačā Francijas “Rennes” mājās ar 2:0 pārspēja Kazahstānas čempioni “Astana” un nodrošināja vietu turnīra izslēgšanas spēlēs. Abus vārtus mājinieku labā otrajā puslaikā septiņu minūšu laikā guva senegālietis Ismaila Sars.

Pirmo maču šosezon Eiropas līgas turnīra aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins, palīdzot Šveices “Zurich” izbraukumā nospēlēt neizšķirti 1:1 ar Bulgārijas čempioni “Ludogorets”. Viesi vadībā izvirzījās 21. minūtē, bet izlīdzinājumu laukuma saimnieki panāca pirmā puslaika kompensācijas laikā, kad pēc ļoti rupjas Mirlinda Krjezu kļūdas 1:1 no tuvas distances panāca polis Jakubs Sverčoks.

“Zurich” jau priekšlaicīgi bija nodrošinājusi vietu nākamajā kārtā. A grupas kopvērtējumā Šveices vienība ar izcīnītajiem desmit punktiem palika otrajā pozīcijā, par trim punktiem atpaliekot no Leverkūzenes “Bayer”, kas šovakar viesos ar 5:1 sagrāva Larnakas AEK.

Kā minēts, Vaņinam šī bija pirmā spēle “Zurich” pamatsastāvā Eiropas līgas turnīrā pēdējo divu gadu laikā, jo komandas pamatsastāva vārtsarga funkcijas pārņēmis ir Janiks Bresers, kurš gan šobrīd ir iedzīvojies savainojumā.

Savukārt latviešu arbitrs Andris Treimanis ceturtdien tiesāja G apakšgrupas maču, kurā Spānijas klubs “Villarreal” savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Maskavas “Spartak” no Krievijas.

Treimanis šajā mačā parādīja sešas dzeltenās un vienu sarkano kartīti. Pamatlaika pēdējā minūtē Treimanis noraidīja mājinieku aizsargu Džaumi Kostu, kurš izklupienā notrieca pretinieku. Tāpat mača beigās tika brīdināti divi “Spartak” futbolisti par grūstīšanos un nesportisku uzvedību, bet viens “Villarreal” futbolists – par izrunāšanos.

Treimaņa asistenti šajā mačā bija Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjonņikovs, ceturtais tiesnesis bija Raimonds Tatriks, bet papildus tiesneša statusā bija Aleksandrs Golubevs un Edgars Maļcevs.