De Brujnes tālsitiens nodrošina “City” uzvaru grandu duelī; Levandovskim “hat-trick” Vācijā

15/01/2022 18:09
Kevins De Brujne

Anglija

Mančestras “City” sestdien izcīnīja uzvaru Anglijas futbola premjerlīgas 22.kārtas spēlē un palielināja savu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem turnīra kopvērtējumā. Mančestras “City” mājas spēlē ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Londonas “Chelsea”.

Uzvaru nesošos vārtus spēles 70.minūtē guva Kevins de Brujne, kurš bumbu vārtos raidīja no tālas distances. Pirmajā puslaikā bumbu vairāk pārvaldīja “City” futbolisti, bet otrajā situācija izlīdzinājās. “Chelsea” bija iespējas gūt vārtus, kā arī pretuzbrukumos vārtus neguva Romelu Lukaku un Hakims Zijehs.

Mančestras vienība ir uzvarējusi Anglijas premjerlīgā pēdējos 12 aizvadītajos mačos. Turnīra  līderpozīcijās ar 56 punktiem 22 spēlēs ir Mančestras “City”, kas otrās vietas ieguvēju Londonas “Chelsea” apsteidz nu jau par 13 punktiem. Tālāk ar 42 punktiem 20 cīņās ir “Liverpool”.

Vācija

Polijas uzbrucējs Roberts Levandovskis sestdien Vācijas futbola bundeslīgā izcēlās ar trīs vārtiem, gūstot savus 300.vārtus Vācijas bundeslīgā un palīdzot Minhenes “Bayern” izcīnīt pārliecinošu uzvaru. “Bayern” izbraukuma spēlē ar rezultātu 4:0 (2:0) pārspēja “Koln”, izcīnot sesto uzvaru pēdējos septiņos mačos.

Minhenes vienība gadu sāka turnīra tabulas līderpozīcijās ar deviņu punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, taču pagājušajās brīvdienās, ierindā neesot vairākiem spēlētājiem Covid-19 ierobežojumu dēļ, cieta zaudējumu pret Menhengladbahas “Borussia” ar rezultātu 1:2 (1:2).

Pirmos vārtus spēles devītajā minūtē guva Levandovskis, bet 25.minūtē jau 2:0 panāca Korentēns Toliso. Vēl divas reizes otrajā puslaikā izcēlās Levandovskis, bumbu raidot vārtos 62. un 74.minūtē. Pašlaik Levandovskis ir guvis vārtus 15 no 19 aizvadītajām “Bayern” vienības spēlēm Vācijas čempionātā.

Vienīgais futbolists, kurš Vācijas bundeslīgā ir guvis vairāk vārtus, ir leģendārais vācu futbolists Gerds Millers, kurš arī spēlēja Minhenes “Bayern” rindās. Viņa kontā 427 spēlēs ir 365 vārti. Turnīra tabulā “Bayern” ar izcīnītiem 46 punktiem 19 spēlēs ieņem pirmo vietu.

Itālija

A sērijā šodien sausās uzvaras izcīnīja Turīnas “Juventus” un Romas “Lazio”. Turīnieši ar 2:0 uzvarēja “Udinese”, vārtus gūstot Paulo Divalam un Vestonam Makenijam, kā arī “Lazio” ar 3:0 pārspēja “Salernitana”. Romiešiem divi goli Čīro Immobilem, bet viens vārtu guvums Manuela Lazari rēķinā. Vēl “Sampdoria” ar 1:2 piekāpās “Torino”.

Francija

Uzvaras turpina krāt “Ligue 1” favorīte Parīzes “Saint-Germain”, kas ar 2:0 uzveica “Stade Brestois 29”, vārtus gūstot Kilianam Mbapē un Tilo Kehreram, savukārt “Lens” ar 2:1 uzveica “Saint-Etienne”.