Šiciem sudrabs pasaules čempionātā

29/01/2021 15:23

Kamaniņas, divnieki

Latvijas divnieks Andris Šics/Juris Šics piektdien Vācijas trasē Kēnigszē izcīnīja otro vietu sprintā pasaules čempionātā kamaniņu sportā, kamēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās sestajā vietā, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme finišēja 11.pozīcijā. Uzvarēja vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, kuri finišēja pēc 39,126 sekundēm. Viņi Šicus apsteidza par 14 sekundes tūkstošdaļām.

Trešo vietu ieņēma cits Vācijas duets Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,035 sekundes. Samērā labu braucienu veica kā pirmie startējušie Bots/Plūme, kuri no uzvarētājiem atpalika par 0,294 sekundēm, ierindodamies 11.vietā. Sākumā no konkurentiem atpalika ar 11.numuru startējušie Gudramovičs/Kalniņš, kuri arī līkajā taisnē divreiz tikai par mata tiesu izvairījās no sadursmes ar apmali. Viņiem tobrīd bija trešā vieta, bet pēc visu sportistu nobraukšanas sanāca sestā vieta 0,130 sekundes aiz uzvarētājiem.

Brāļi Andris un Juris Šici, kuri startēja 13., veica vislabāko braucienu no Latvijas duetiem, finišā sasniedzot otro labāko rezultātu, un pēc vāciešu Tonija Egerta un Sašas Benekena finiša bija skaidrs, ka latviešiem ir tikusi vismaz bronzas medaļa. Šicus neapsteidza arī pēdējie startējušie austrieši Tomass Šteijs un Lorencs Kollers, latviešiem kāpjot uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.

Jau ziņots, ka vīriešu konkurencē Gints Bērziņš ierindojās desmitajā vietā, bet Artūrs Dārznieks finišēja 11.pozīcijā. Uzvaru izcīnīja austrietis Niko Gleiršers, viņam 0,041 sekundi zaudēja Krievijas Kamaniņu sporta federācijas pārstāvis Semjons Pavļičenko, bet brālis Dāvids Gleiršers atpalika par 0,042 sekundēm. Uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās šīs sezonas Pasaules kausa līderis Fēlikss Lohs no Vācijas. Viņš savā mājas trasē Gleiršeram zaudēja 0,11 sekundes.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas vienīgajā piegājienā vislabāk no Latvijas vīriem veicās Dārzniekam, kurš uzvarētājam Fēliksam Loham zaudēja 0,254 sekundes un ierindojās septītajā vietā. Vēl viens Latvijas pārstāvis Bērziņš līderim zaudēja 0,468 sekundes un ierindojās 12.pozīcijā. Sacensībās startēja arī Riks Kristens Rozītis, kuram 0,933 sekunžu atpalicība ļāva ieņemt 25.vietu. Sprinta čempionāta finālsacensībām kvalificējās 15 ātrākie sportisti, bet startēja 40. Latvijas vadošais vīru vieninieku braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ sezonas otrajā pusē nestartē.

Kamaniņas, sievietes

Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne piektdien pasaules čempionātā kamaniņu sportā Vācijas trasē Kēnigszē izcīnīja desmito vietu sprintā, kamēr Kendija Aparjode ierindojās 13.vietā. Zirne startēja kā pirmā un ieņēma augstāko vietu no abām Latvijas sportistēm, uzvarētājai zaudējot tieši pussekundi.

Par čempioni ar jaunu trases rekordu – 39,101 sekunde – kļuva vāciete Jūlija Taubica, kura pēc neveiksmes kvalifikācijas sacensībās, kurās knapi iekļuva 15 labāko skaitā, startēja uzreiz aiz Zirnes un bija spiesta gaidīt pārējās 13 sportistes. Nevienai no viņām nebija pa spēkam piektdien braukt ātrāk par Taubicu.

Pirmās četras vietas ieņemot vācietēm, vistuvāk uzvarētājai bija Anna Bereitere, kura no tautietes atpalika par 0,011 sekundēm. Trešo vietu ieņēma Dajana Eitbergera, kura Taubicai zaudēja 0,199 sekundes, bet viena no galvenajām favorītēm Natālija Geizenbergere trasē pieļāva kļūdu un finišēja ceturtā, no medaļas atpaliekot par 21 sekundes tūkstošdaļu.

Aparjode trasē devās kā septītā, un viņai no 14 konkurentēm izdevās apsteigt divas, Taubicai piekāpjoties 0,83 sekundes. Sestdien būs sacensības vīriešu divniekiem un vieniniekiem, bet svētdien spēkosies sievietes, un būs mači komandu stafetē.

Skeletons, vīrieši

Latvijas sekeletonisti Krists Netlaus un Elvis Veinbergs piektdien Pasaules kausa astotajā posmā Austrijā pirmajā braucienā ierindojās attiecīgi 25. un 26.vietā, nespējot kvalificēties otrajam braucienam.

Pirmajā braucienā labāko laiku uzrādīja Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, kurš par 0,02 sekundēm apsteidza Kreigu Tompsonu no Lielbritānijas, bet viņa tautietis Ņikita Tregubovs iepalika par 0,20 sekundēm. Netlaus startā uzrādīja 21.ātrāko laiku, bet finišu sasniedza 25.vietā un līderim zaudēja 1,55 sekundes. Uzreiz aiz viņa ierindojās Veinbergs, kurš startā bija 23.ātrākais, bet finišu sasniedza 1,86 sekundes aiz Tretjakova. Sacensībām pieteikušies 26 sportisti, bet tikai 20 sasniedza otro braucienu.

Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja Tretjakovs, kurš tuvāko sekotāju Tompsonu apsteidza par 0,23 sekundēm. Bronzas godalgu ieguva Samuels Maiers no Austrijas, kurš līderim zaudēja 0,27 sekundes. Ņemot vērā, ka šajās sacensībās nepiedalījās kopvērtējuma vadošie sportisti, jau desmito reizi karjerā par Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju kronēts Martins Dukurs, bet viņa brālis Tomass izcīnīja trešo vietu

Jau pēc posma Kēnigszē bija zināms, ka Pasaules kausa pēdējā posmā nestartēs brāļi Martins un Tomass Dukuri. Tāpat no Latvijas sportistiem Austrijā nestartēs Endija Tērauda. Latvijas izlasē šāds lēmums pieņemts, jo visi trīs iepriekš minēties sportisti nolēma priekšlaicīgi doties uz Altenbergu, kur februārī gaidāms pasaules čempionāts. Šī iemesla dēļ debiju pieaugušo konkurencē piedzīvoja Netlaus un Veinbergs, kurš Sanktmoricā pirms nedēļas tika kronēts par pasaules Uw20 čempionāta vicečempionu.

Sacensībām pieteikušies 26 sportisti, bet viņu vidū nav arī vadošie Vācijas skeletonisti Aleksandrs Gasners, Kristofers Groters un Fēlikss Kaizingers. Austrijā startē vadošais Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kā arī dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš tikai nesen atgriezās Pasaules kausa apritē. Veinbergs karjeras laikā Īglsas trasē sacensību režīmā startējis vien trīsreiz, visās spēkojoties Eiropas kausa ieskaitē. 2018.gadā viņam izdevās ierindoties 14.vietā, bet kopš tā laika labāku rezultātu šajā trasē sasniegt nav izdevies. Pagājušā gada decembrī Veinbergs Siguldā Eiropas kausa sacensībās ierindojās augstajā piektajā vietā. Šosezon Veinbergam Altenbergas trasē aiz muguras ir arī vienas Starpkontinentālā kausa jeb pēc spēka otrā līmeņa sacensības, kurās viņš ierindojās 12.pozīcijā.

Arī Netlaus iepriekš karjerā nav startējis Pasaules kausā. Šosezon Siguldā viņam Eiropas kausa posmā izdevās izcīnīt uzvaru, bet tās arī bijušas līdz šim vienīgās sacensības, ja neskaita Šveicē notikušo pasaules junioru čempionātu, kurā iegūta 11.vieta. Īglsas trasē Netlaus karjeras laikā piedalījies vairākos Eiropas kausa posmos. Labāko rezultātu sportists sasniedza 2018.gadā, kad reizi ierindojās septītajā, bet vēl reizi astotajā vietā. Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 1456 punktiem ir M.Dukurs, viņam ar 1396 punktiem seko vācietis Aleksandrs Gasners, bet Tomasam Dukuram izdevies iekrāt 1226 punktus.

Kamaniņas, vīrieši

Latvijas kamaniņu sportists Gints Bērziņš piektdien Vācijā sprinta čempionāta finālsacensībās ierindojās desmitajā vietā, bet viņa tautietis Artūrs Dārznieks finišēja 11.pozīcijā. Uzvaru izcīnīja austrietis Niko Gleiršers, viņam 0,041 sekundi zaudēja Krievijas Kamaniņu sporta federācijas pārstāvis Semjons Pavļičenko, bet brālis Dāvids atpalika par 0,042 sekundēm. Uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās šīs sezonas Pasaules kausa līderis Fēlikss Lohs no Vācijas. Viņš savā mājas trasē Gleiršeram zaudēja 0,110 sekundes.

No Latvijas sportistiem vislabāk veicās Bērziņam, kurš trases vidusdaļā pirms taisnes pieļāva nelielu kļūdu un finišu sasniedza desmitajā vietā. Viņš uzvarētājam zaudēja 0,364 sekundes. Otrs Latvijas pārstāvis Dārznieks austrietim zaudēja 0,563 sekundes un ierindojās 11.vietā. Finālsacensībās startēja 15 sportisti.

Plkst.14.40 finālsacensības aizvadīs divnieki, bet dāmas sacensības sāks plkst.15.35. Medaļu cīņas tiešraidē translēs kanāls “Best4Sport TV”. Jau ziņots, ka kvalifikācijas vienīgajā piegājienā vislabāk no Latvijas vīriem veicās Dārzniekam, kurš uzvarētājam Fēliksam Loham zaudēja 0,254 sekundes un ierindojās septītajā vietā. Vēl viens Latvijas pārstāvis Bērziņš līderim zaudēja 0,468 sekundes un ierindojās 12.pozīcijā. Sacensībās startēja arī Riks Kristens Rozītis, kuram 0,933 sekunžu atpalicība ļāva ieņemt 25.vietu.

Uzvaru sprinta čempionāta kvalifikācijā izcīnīja Lohs, viņam 0,113 sekundes zaudēja vēl viens Vācijas pārstāvis Johanness Ludvigs, bet trešais ar 0,120 sekunžu deficītu bija Krievijas Kamaniņu sporta federācijas sportists Semjons Pavļičenko. Sprinta čempionāta finālsacensībām kvalificējās 15 ātrākie sportisti, bet startēja 40. Latvijas vadošais vīru vieninieku braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ sezonas otrajā pusē nestartē. No šo meistarsacīkšu dalībniekiem šosezon vislabāko sniegumu demonstrējis Dārznieks, kurš Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, tikai nedaudz atpaliekot no bronzas medaļas pozīcijas. Pēdējos divos posmos gan labāki rezultāti bijuši talantīgajam Bērziņam.

Kēnigszē trase iepriekšējo reizi pasaules čempionātu uzņēma 2016.gadā, kad Latvijas komanda ar Šiciem, Tīrumu un Ināru Kivlenieku sastāvā izcīnīja sudrabu komandu stafetē. Pasaules čempionātam dalībai pieteikušās 23 valstis, kuras pārstāvēs 43 vīrieši, 48 sievietes un 29 divvietīgās ekipāžas. Pērn Sočos Aparjode izcīnīja ceturto vietu, bet Aparjods ierindojās piektajā pozīcijā. Tāpat Tīruma sprintā izcīnīja bronzu, bet Aparjode noslēdza sešinieku. Jāatzīmē arī Latvijas komandas sniegums komandu stafetē, kur Aparjodi un Šici izcīnīja sudraba godalgas.

Sākotnēji pasaules čempionāts tika plānots Vistleras ledus trasē, Kanādā, taču septembrī FIL valde kopā ar Kanādas Kamaniņu sporta federāciju lēma, ka čempionātu pārcels uz Kēningszē trasi. Kēningszē ledus trasē pasaules čempionāts kamaniņu sportā tiek organizēts septīto reizi. Iepriekš šeit planētas spēcīgākie kamaniņu sportisti tika noskaidroti 1969., 1970., 1974., 1979., 1999. un 2016.gadā. Pasaules kausa sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur augstākā ranga sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Skeletons, sievietes

Latvijas skeletoniste Dārta Zunte piektdien Pasaules kausa astotajā posmā Austrijā ieņēma 18.vietu. Viņa abos braucienos apsteidza šveicieti Žilu Ganderi, divu braucienu summā uzvarētājai krievietei Jeļenai Ņikitinai zaudējot 3,06 sekundes. Otrā finišēja uzvarētāja kopvērtējumā austriete Janīne Floka, kura no Ņikitinas atpalika par 0,39 sekundēm, otrajā braucienā trasi veicot tādā pašā laikā kā uzvarētāja. Trešā vieta pienācās nīderlandietei Kimberlijai Bosai, kura uzvarētājai zaudēja 0,64 sekundes.

Labākā no Vācijas braucējām bija Tīna Hermane, ieņemot sesto vietu ar 0,96 sekunžu atpalicību no uzvarētājas. Pēc pirmā brauciena viņa bija astotajā vietā. Pirmajā braucienā Zunte startēja ar 16.numuru un izcīnīja 18.vietu 19 sportistu konkurencē, no līderes krievietes Jeļenas Ņikitinas atpaliekot par 1,62 sekundēm. Otro vietu pēc pirmā brauciena dalīja Floka un Bosa, kuras krievietei zaudēja 0,39 sekundes.

Otrajā braucienā Latvijas sportiste izlaboja tās kļūdiņas, kas bija pirmajā braucienā, taču nesanāca izeja no devītās virāžas, kas pirmajā braucienā sanāca krietni labāka. Pasaules kausu ar 1695 punktiem ieguva Janīne Floka no Austrijas, kura šosezon cieši sadarbojās ar Latvijas izlasi. Vāciete Tīna Hermana ar 1515 punktiem ieņēma otro vietu, bet trešajā vietā ar 1326 punktiem finišēja Bosa. Viņa par pieciem punktiem apsteidza vācieti Žaklīnu Lellingu, kura Īglsas trasē nestartēja.

Endija Tērauda ar 730 punktiem sešos posmos ieņēma 14.vietu, bet Zunte ar divos posmos iegūtajiem 148 punktiem ieņēma 29.vietu 39 sportistu  konkurencē. Zunte jau Šveices etapā ieņēma Endijas Tēraudas vietu, debitējot Pasaules kausa sacensības, lai veiksmīgāk sagatavotos pasaules junioru un pasaules U-20 čempionātam. Junioru ieskaitē Zunte ierindojās 12.vietā, bet starp U-20 sportistiem uzrādīja piekto labāko rezultātu.

Zunte Sanktmoricas trasē Pasaules kausa sacensībās ierindojās 20.pozīcijā. Sportiste Īglsas trasi ir iepazinusi caur Eiropas kausa sacensībām. Labākos rezultātus viņai izdevās sasniegt pagājušā gada janvārī, kad izcīnīta devītā un 11.vieta. Tikmēr šosezon viņa Eiropas kausā Siguldā izcīnīja otro vietu, bet tā viņai ir bijusi vienīgā godalga šajā sezonā. Tērauda tāpat kā brāļi Martins un Tomass Dukuri nolēma priekšlaicīgi doties uz Vācijas trasi Altenbergu, lai labāk sagatavotos februārī tur gaidāmajam pasaules čempionātam.

Šis ir pēdējais Pasaules kausa posms skeletonā un bobslejā šosezon, bet pasaules meistarsacīkstes februāra pirmajā pusē plānotas Vācijas trasē Altenbergā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….