Deividsons: Džounss nevēlējās parakstīt jaunu līgumu, tāpēc darījām visu, lai iegūtu kompensāciju

24/07/2021 10:29

Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” hokeja operāciju prezidents Džons Deividsons komentējis nu jau bijušā komandas kapteiņa asistenta un vienības labākā aizsarga Seta Džounsa aizmainīšanu uz citu līgas klubu.

Jau ziņots, ka “Blue Jackets” naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika veikusi iespaidīgu maiņas darījumu, uz Čikāgas “Blackhawks” aizmainot komandas vērtīgāko aizsardzības spēlētāju Setu Džounsu, pretī iegūstot aizsargu Adamu Bokvistu, kā vairākas drafta izvēles. “Sportsnet” apskatnieks Eliots Frīfmans atklāj, ka uzreiz pēc Džounsa iegūšanas “Blackhawks” parakstījusi ar 26 gadus veco aizsargu jaunu astoņu gadu līgumu par 9,5 miljoniem ASV dolāru sezonā, kas stāsies spēkā no 2022./2023.gada sezonas un ietvers sevī maiņas aizliegumu.

Džounsam bija līgums ar “Blue Jackets” līdz 2022. gada vasarai, bet pēc tam viņš kļūtu par neierobežoti brīvo aģentu, kurš varētu uzklausīt jebkuras citas NHL komandas piedāvājumus. Deividsons atklāja, ka lēmums aizmainīt Džounsu jau tagad tika pieņemts, lai  vēlāk “Blue Jackets” viņu nezaudētu par baltu velti 2022. gada vasarā.

“Viņš nevēlējās parakstīt jaunu līgumu, bet saskaņā ar pašreizējo vienošanos bija atlicis tikai viens gads,” aktlāja komandas pārstāvis. “Tāpēc mēs nolēmām darīt visu iespējamo, lai iegūtu kompensāciju, kas ļautu klubam turpināt attīstīties.”

“Sets ir lielisks puisis un lielisks spēlētājs,” turpināja Deividsons. “Viņam bija tiesības darīt to, ko viņš izdarīja. Man nav nekā pret to, ne mazliet. Es zinu, ka viņš mīl šo komandu, taču pieņēma lēmumu [pamest Kolumbusu] personisku un profesionālu apsvērumu dēļ.”

Jau ziņots, ka Kolumbusa šovasar bija apņēmības pilna parakstīt ar 26 gadus veco aizsargu jaunu ilgtermiņa līgumu, taču pirms aizvadītās 2020./2021.gada sezonas beigām amerikānis paziņoja par savu vēlmi pamest komandu. “Blue Jackets” bija plānojusi piešķirt Džounsam visu laiku lielāko kontraktu kluba vēsturē, kā arī padarīt viņu par kluba kapteini, tomēr amerikānis izvēlējās neparakstīt jaunu līgumu. Līdz ar to aizsarga iekļaušana maiņas darījumā nav uzskatāma par pārsteigumu.

Džounss šobrīd ir savā karjeras zenītā un ir uzskatāms par vienu no NHL labākajiem aizsargiem. Kopš 2019.gada “Blue Jackets” ir zaudējusi vairākus augstas klases spēlētājus – Artēmiju Panarinu, Sergeju Bobrovski, Metu Dušēnu, Džošu Andersonu un Pjēru-Luku Dubuā. Tāpat pēc aizvadītās sezonas no galvenā trenera amata atkāpās ilggadējais speciālists Džons Tortorella.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….