Deivisa kausa ieguvēji tenisā nākamos divus gadus tiks noskaidroti Madridē

Foto: Alabama News Center

Deivisa kausa izcīņas finālturnīrs, kas no nākamā gaida krasi mainīs savu izspēles formātu, nākamos divus gadus norisināsies Spānijas galvaspilsētā Madridē.

Jau ziņots, ka Deivisa kausa izcīņa labākajām komandām, sākot ar nākamo gadu, piedzīvos būtiskas izmaiņas. Turpmāk prestižās trofejas ieguvēji tiks noskaidroti finālturnīrā ar 18 vienību dalību, sacensībām norisinoties gada nogalē. ITF vadība par izmaiņām nobalsoja pēc tam, kad tika panākta vienošanās ar “Barcelona” futbolistam Žerāram Pikē piederošo investīciju kompāniju “Kosmos”, kas 25 gadu laikā Deivisa kausa attīstībā plāno ieguldīt trīs miljardus dolāru (2,6 miljardus eiro) jeb 120 miljonus dolāru (104 miljonus eiro) gadā.

Ceturtdien sacensību rīkotāji pavēstīja, ka 2019. un 2020.gada sacensību finālturnīri novembrī notiks Madridē, spēlēm norisinoties “La Caja Magica” tenisa centrā, kur ierasti tiek aizvadīts uz māla seguma notiekošie ATP un WTA turnīri.

Uz Deivisa kausa finālturnīra rīkošanu pretendēja arī Francijas pilsēta Lille, taču ITF izvēlējās Madrides piedāvājumu.

Jaunais formāts paredz, ka nedēļu ilgajā finālturnīrā 18 izlases būs sadalītas sešās grupās pa trim komandām katrā, kur katras apakšgrupas uzvarētāja un divas labāko otro vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā. Divcīņas sastāvēs no divām vienspēlēm un vienas dubultspēles, tādējādi vairs nebūs dueļi, kur vienai komandai jātiek pie trim uzvarām.

Jaunā Deivisa kausa izcīņa sāksies februārī ar kvalifikāciju, kur 24 komandas sadalīs 12 ceļazīmes uz finālu. Savukārt vēl četras ceļazīmes garantētas šī gada Deivisa kausa pusfinālistiem – Francijai, Horvātijai, ASV un Spānijai, kā arī tika piešķirti divi īpašie ielūgumi jeb “wild card”, kurus trešdien saņēma Lielbritānija un Argentīna.

Tāpat ir zināmas 22 no 24 komandām, kuras cīnīsies vēl par 12 ceļazīmēm uz finālturnīru. Starp 12 izsētajām komandām tikušas Beļģija, Serbija, Austrālija, Itālija, Vācija, Šveice, Kazahstāna, Čehija, Zviedrija, Austrija, Kanāda un Japāna, savukārt starp neizsētajām komandām ir Ungārija, Nīderlande, Krievija, Bosnija un Hercegovina, Indija, Uzbekistāna, Ķīna, Kolumbija, Čīle un Brazīlija. Vēl divas vienības tiks noskaidrotas oktobrī, kad noslēgsies Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas “play-off” cīņas.

Kā vēstīts, tad šī gada Deivisa kausa izcīņas finālā tiksies pašreizējā trofejas īpašniece Francija un Horvātija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par