Dienvidkoreja ielec pēdējā vagonā un iekļūst PK astotdaļfinālā

02/12/2022 19:07
Dienvidkorejas futbola izlase

Dienvidkorejas futbola izlase piektdien Pasaules kausa finālturnīra H apakšgrupas pēdējā spēlē uzvarēja Portugāli, pievienojoties portugāļiem astotdaļfinālā un liedzot tur iekļūt Urugvajai. Dienvidkoreja uzvarēja ar rezultātu 2:1 (1:1), uzvaras vārtus otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē gūstot Hēčanam Hvanam. Pirms tam Dienvidkorejai vārtus guva Jongvons Kims, bet portugāļiem atzīmējās Rikārdu Orta.

Urugvajas futbolisti uzvarēja ar 2:0 (2:0), abus vārtus gūstot Džordžianam de Arraskaetam. H apakšgrupā pēc trīs spēlēm seši punkti bija Portugālei, pa četriem punktiem bija Dienvidkorejai un Urugvajai, bet Dienvidkorejas futbolistiem bija vairāk gūto vārtu – četri pret diviem. Gana finālturnīru noslēdza ar trīs punktiem.

Urugvajas un Ganas mača otrās desmitminūtes beigās uz Urugvajas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, jo, iesaistot VAR, tika konstatēts pārkāpuma soda laukumā pret Mohamedu Kudusu. “Pendeli” izpildīja Andrē Ajū, taču viņa 21.minūtē veikto sitienu neitralizēja Urugvajas izlases vārtsargs Serhio Rošē. Pāris minūtes vēlāk pēc Darvina Nunjesa sitiena Ganas aizsardzība izglāba savu izlasi no nonākšanas iedzinējos.

Mača 26.minūtē pēc Luisa Svaresa sitiena bumbas lidojuma virzienu pie vārtu staba pielaboja Džordžans de Arraskaeta, kurš panāca 1:0 urugvajiešu labā. Sešas minūtes vēlāk pēc vēl viena Svaresa izveidota momenta Urugvajas izlases pamatsastāva debitants de Arraskaeta dubultoja savai komandai pārsvaru. Otrā puslaika pirmajā pusē Ganas soda laukumā krita Darvins Nunjess, bet pēc vēl vienas VAR iesaistes tiesnesis lēma nenozīmēt 11 metru soda sitienu.

Brīdī, kad otrā mačā 2:1 panāca Dienvidkoreja, Urugvajas futbolistiem vajadzēja vēl vienus gūtus vārtus, lai atgrieztos tabulas otrajā vietā un nodrošinātu vietu astotdaļfinālā. Tomēr, spītējot vairākiem bīstamiem momentiem pie Ganas vārtiem, visi centiem bija veltīgi un ar uzvaru 2:0 nepietika, lai sasniegtu izslēgšanas turnīru.

Otrajā cīņā jau piektās minūtes izskaņā Portugāles izlasi vadībā izvirzīja Rikārdu Orta, kurš sita precīzi no tuvas distances pēc Djogu Dalota piespēles. Spēles otrajā desmitminūtē bumba nonāca arī Portugāles izlases vārtos, taču aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs. 27.minūtē pēc stūra sitiena Jongvons Kims vārtu priekšā tika pie bumbas un raidīja to tīklā, panākdams 1:1. Otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Hvans ar zemu sitienu raidīja bumbu vārtos un panāca 2:1 Dienvidkorejas izlases labā.

Jau tagad zināms, ka astotdaļfinālā tiksies Nīderlande ar ASV, Argentīna ar Austrāliju, Japāna ar Horvātiju, Anglija ar Senegālu, Francija ar Poliju un Maroka ar Spāniju.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūst astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju. Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases. 2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.